Na ceste vývoja hologramu

  • Niekomu viac, niekomu zasa menej známa inovatívna softvérová spoločnosť OTOY inc., ktorá sa zameriava na vizuálne efekty, vytvorila v spolupráci so spoločnosťou Autodesk „silnú zbraň“ na trhu.
image_1408099916.png
  • Niekomu viac, niekomu zasa menej známa inovatívna softvérová spoločnosť OTOY inc., ktorá sa zameriava na vizuálne efekty, vytvorila v spolupráci so spoločnosťou Autodesk „silnú zbraň“ na trhu.

 

Hologramy ako ich poznáme napríklad z filmov Star Wars a Star Trek pomaly dostávajú svoju reálnu podobu. Postarali sa o to vývojári v OTOY inc., čím sa dostali na najlepšiu cestu zmeniť svet zobrazovacej technológie, teda aj samotného zábavného priemyslu.

 Holografické video vytvára ohromne reálne 360° zobrazenia a to vďaka dokonalej simulácii lomu, odrazu a absorbovaniu svetla. Údajne ide o úpravu, ktorá trvá niekoľko hodín, ak nie dokonca dní. No výsledkom je kvalitný a ohromujúci záznam. OTOY zatiaľ zverejnil na internete len veľmi málo videí. Jedno unikátne video máte možnosť vidieť nižšie.

 

 

„Štúdia už roky používajú technológiu od OTOY na tvorbu špeciálnych efektov“  povedal Ari Emanuel, Co-CEO, William Morris Endeavor.

 

Holografické videá budeme môcť sledovať v dvoch podobách, a to offline a streamované videá, pričom tradičné offline videá budú vo formáte ORBX a streamované videa uvidíme za podpory prehliadačov s HTML5.

Prvá cesta, ktorou sa môžu ľudia zoznámiť s holografickým videom je Oculus Rift, ktorý predstavuje headset pripomínajúci rozmernejšie okuliare. Oculus Rift prináša lepší dojem a zážitok z pozerania filmov, hrania hier, vzdelávania a mnoho iného…

 OTOY mal v pláne bližšie predstaviť holografické video na konferencii Siggraph 2014 vo Vancouvri. Siggraph je uznávaná medzinárodná konferencia a výstava zameraná na počítačovú grafiku a interaktívnu technológiu ktorá prebiehala v týchto dňoch. Určite sa môžeme tešiť na všetky novinky z tejto konferencie. O ďalších správach z dielne OTOY vás budeme určite informovať. Sledujte náš web aj naďalej :).

 

 

Zdroj: 3dsoftware.cz, venturebeat.com, finance.yahoo.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech