Na Kickstarteri vyzbierali cez 4 milióny, ale nedostanú ani cent!

  • Kickstarter pozastavil financovanie pre SKARP, crowdfundingový projekt snažiaci sa nahradiť tradičné holiace strojčeky laserovou technológiou.
image_1444842249.jpeg
  • Kickstarter pozastavil financovanie pre SKARP, crowdfundingový projekt snažiaci sa nahradiť tradičné holiace strojčeky laserovou technológiou.

 

Žijeme v 21. storočí a ľudia samozrejme chcú na holenie lepšiu a bezpečnejšiu technológiu než sú obyčajné žiletky. SKARP to chcel dokázať pomocou ich laserového holiaceho strojčeka, ktorému sme sa venovali v tomto článku. Ich kampaň však bola pred dvomi dňami zrušená. Kickstarter financovanie tohto projektu suspendoval, pretože porušoval jednu z ich podmienok. A tou je – mať funkčný prototyp produktu.

 

 

Pred zrušením sa SKARPu podarilo prekonať ich cieľovú sumu 160 000 dolárov neskutočným spôsobom a  vyzbierali cez 4 milióny dolárov (cca. 3,5 milióna eur). Táto kampaň sa v tom čase zaradila medzi 20 najúspešnejších na Kickstarteri. Ukončenie financovania bolo naplánované na 19. Októbra, takže vyzbieraná čiastka mohla byť ešte vyššia.

Pri tomto projekte sa naskytlo veľa otázok ohľadom jeho životaschopnosti. V snahe presvedčiť prispievateľov, SKARP nedávno vydal video, ktorým sa snažil ľudí presvedčiť, že ich holiaci strojček naozaj funguje. To sa však dočkalo veľmi kritického hodnotenia.

 

 

Video vyzerá ako keby bolo natočené cez zelenú fóliu a podľa niektorých špekulácií je to kvôli ukrytiu spôsobu holenia, ktorý je použitý v prototype. Podľa niekoľkých komentujúcich na Kickstarteri je to kvôli tomu, že prototyp namiesto lasera používa zohriaty nichrómový drôt. Ten by pri dostatočnej teplote dokázal chlpy prepáliť, ale pri normálnom svetle by mal tmavočervenú farbu. Veľmi zlá kvalita videa bola pravdepodobne pokusom ako zakryť to, že SKARP nemal funkčný prototyp.

 

Len 8 hodín po zrušení financovania na Kickstarteri sa nová kampaň pre SKARP rozbehla na portáli Indiegogo. Nie je to prvý krát, čo sa takéto niečo udialo pri kampani zastavenej Kickstarterom, pretože Indiegogo od tvorcov nevyžaduje funkčný prototyp.  Už za prvý deň od spustenia novej kampane sa podarilo vyzbierať cez 220 000 dolárov od takmer 1500 prispievateľov. Cena za jeden holiaci strojček je 159 dolárov pre prispievateľov a v obchodoch by nemala prekročiť čiastku 220 dolárov. Som zvedavý či sa z toho vykľuje skutočný hit, alebo to bude len ďalšie sklamanie.

 

zdroj: crowdfundinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech