Nádherné elektrické bicykle, ktoré sú spojením modernej doby a štýlu 50-tych rokov

  • Pozri si FOTKY neskutočných elektrických bicyklov, ktorým by si ani ty nepovedal nie. Súčiastky z 50-tych rokov a dizajn, ktorý ohromí aj tých, ktorým vintage štýl nie je veľmi blízky.
designboom com
  • Pozri si FOTKY neskutočných elektrických bicyklov, ktorým by si ani ty nepovedal nie. Súčiastky z 50-tych rokov a dizajn, ktorý ohromí aj tých, ktorým vintage štýl nie je veľmi blízky.

Luca Agnelli, taliansky umelec a zakladateľ Agnelli Milan Bikes, prišiel s niečím unikátnym a potešil tak mnohých fanúšikov elektrických bicyklov po celom svete. Jeho elektrické bicykle sú skutočnou slasťou pre oči. Snúbi sa v nich totiž moderné umenie s prvkami starých čias. Trocha nostalgie tak dala priestor úžasným produktom, ktoré by si určite zaobstaralo nemálo ľudí, najlepšie hneď v tejto chvíli.

6agnellimilanobicibicycle14

Každý z jeho bicyklov je vyrábaný ručne a nádherný dizajn je doplnený súčiastkami, ktorých výroba sa datuje do 50-tych rokov minulého storočia. A to počnúc rámom, až po palivové nádrže, ktoré sú jemne a starostlivo prepracované do novodobých úprav, či doplnkov. Keďže elektrické bicykle nejazdia na benzín, palivové nádrže v tomto prípade slúžia ako držiak na akumulátor.

8agnellimilanobicibicycle10

Agnelliho príbeh sa zrejme začína v detstve, keďže bol vyškolený v reštaurovaní starodávneho nábytku. Tento fakt sa ukázal ako zásadný pre jeho tvorivosť a cestu, ktorou sa vydal. Keď mal 22 rokov, v roku 1989, si otvoril vlastné dizajnové štúdio. Tu mal priestor na experimentovanie a tvorenie, a tento priestor a čas strávený v ňom aj dokonale využil. Venoval sa práci a budovaniu nových, moderných produktov vychádzajúcich zo starého dedičstva. Pretože nie všetko, čo je staré, patrí do starého železa. Agnelli na to prišiel tiež a svoju lásku k starému prevtelil do svojej práce.

10agnellimilanobicibicycle11

Každý bicykel, ktorý Agnelli vytvorí, reprezentuje jeho vlastnú tvorivú výzvu, a žiadny ďalší kus nie je rovnaký ako jeho predchodca. Výsledkom jeho práce sú tieto nádherné kúsky, ktoré vyzerajú ako zmodernizované prevedenie babičkinho bicykla. Agnelli dokonca sám uvádza, že jeho výtvory sú „nedokonalé od svojho zrodenia“, čím paradoxne ešte stúpa ich hodnota. Agnelli podľa vlastných slov neverí v dokonalosť. Podľa neho nič dokonalé neexistuje a pracuje a tvorí preto, aby dokonalosť nikdy nedosiahol.

Bohužiaľ, cenu bicyklov Agnelli neuvádza ani na svojej stránke, takže v prípade záujmu je možné kontaktovať ho priamo, čo môžeš urobiť tu a cenu sa dozvedieť aj týmto spôsobom. Keďže každé z jeho diel je unikátne a vyrábané ručne, rátaj s vysokou, veľmi „nedokonalou“ sumou. Pretože dokonalosť neexistuje.

1agnellimilanobicibicycle2

4agnellimilanobicibicycle8

7agnellimilanobicibicycle5

2agnellimilanobicibicycle15

3agnellimilanobicibicycle3

5agnellimilanobicibicycle4

9agnellimilanobicibicycle6

Zdroj a fotografie: mymodernmet.com, titulná fotografia: designboom.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech