Najdôveryhodnejším politikom je nečakaný člen vlády. Slováci „povereným“ neveria

  • Z prieskumu v Na telo vzišli prekvapivé výsledky
  • V relácii sa ocitli traja hostia, medzi nimi aj Jana Bittó Cigániková
Naď, Heger, Kollár, Čaputová
SITA/Branislav Bibel
  • Z prieskumu v Na telo vzišli prekvapivé výsledky
  • V relácii sa ocitli traja hostia, medzi nimi aj Jana Bittó Cigániková

Najdôveryhodnejším členom poverenej vlády je Milan Krajniak (Sme rodina). Vychádza to z aktuálneho prieskumu dôveryhodnosti všetkých členov poverenej vlády vrátane premiéra pre reláciu Na telo. Prieskum vypracovala agentúra FOCUS.

Krajniak je najdôveryhodnejším členom poverenej vlády

Poverenému ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny verí 30 percent opýtaných, nedôveruje mu pritom 66 percent respondentov. V porovnaní s októbrom 2020 mu dôvera medzi Slovákmi klesla o 9 percent.

minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) ukazuje graf s údajmi o evidovanej miere nezamestnanosti na Slovensku
zdroj: TASR/Alexandra Moštková

Na druhom mieste je minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina). Dôveruje mu 23 percent respondentov, nedôveruje 63 percent. Oproti októbru 2020 mu dôvera klesla o desať percent. 

Bronzovú priečku v dôveryhodnosti členov poverenej vlády získal predseda poverenej vlády Eduard Heger (Demokrati), ktorý je zároveň ministrom financií a aj zdravotníctva.

Najväčšiu nedôveru má Remišová

Najvyššou nedôverou podľa prieskumu oplýva ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová, ktorej nedôveruje 82 percent respondentov a dôveruje 15 percent.

V rebríčku nedôvery nasleduje minister vnútra Roman Mikulec, ktorému nedôveruje 78 percent respondentov a dôveruje 17 percent. Predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi podľa prieskumu nedôveruje 77 percent opýtaných a dôveruje mu 22 percent. Rovnakú mieru nedôvery má minister obrany Jaroslav Naď, ktorému dôveruje 20 percent opýtaných, píše SITA.

Hosťami v relácii boli poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková, poslanec Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok a predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Budaj v kauze Petra Kažimíra vyzval na rešpektovanie politickej kultúry

Prezumpcia neviny síce platí, no ľudia na najvyšších verejných postoch musia taktiež rešpektovať politickú kultúru a brať do úvahy reputačné škody. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj v reakcii na kauzu guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra, ktorý sa mal podľa sudcu Špecializovaného trestného sudcu (ŠTS) dopustiť prečinu podplácania.

„Je to verejný činiteľ, ktorý reprezentuje štát, a to aj na najvyšších ekonomických fórach,“ upozornil Budaj s tým, čo môže kauza Petra K. znamenať nielen pre bankovú inštitúciu, ale aj krajinu ako takú, informuje TASR.

Podpredseda strany Smer-SD a poslanec Národnej rady SR Juraj Blanár upozornil, že verdikt sudcu nie je právoplatný a o vine alebo nevine Petra K. rozhodne až súdny proces. Súčasné prezentovanie kauzy podľa neho naznačuje zámer akokoľvek medializovať tému. „V tomto čase je to práve preto, lebo vláda nedokáže riešiť bežné problémy ľudí,“ uviedol.

Obaja diskutujúci sa v krátkosti vyjadrili aj k sobotňajšiemu (15. 4.) návrhu hnutia OĽANO, ktorým chce oslobodiť matky s maloletými deťmi a mladých do 25 rokov od platenia daní z príjmu. Budaj poukázal na to, že návrh nezohľadňuje reálne možnosti krajiny. „Je to predvolebný návrh, ktorý si Slovensko v tejto chvíli nemôže dovoliť,“ povedal.

 

 

Zdroje: TV Markíza/Na Telo, TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá