Najlepšie kaviarne na svete

  • Top 10 najlepších kaviarní na svete, ktoré zverejňujú mnohé publikácie sú aj na zozname najlepších kaviarni cestovateľky, spisovateľky a milovníčky kávy Rachelle Lucas, ktoré doposiaľ navštívila. Rachelle si myslí, že je naozaj ťažké vymenovať 10 najlepších kaviarni, pretože úprimne povedané určite sa nájdu kaviarne, v ktorých sa Rachelle, či iní milovníci kávy ešte nezastavili.
croatia
  • Top 10 najlepších kaviarní na svete, ktoré zverejňujú mnohé publikácie sú aj na zozname najlepších kaviarni cestovateľky, spisovateľky a milovníčky kávy Rachelle Lucas, ktoré doposiaľ navštívila. Rachelle si myslí, že je naozaj ťažké vymenovať 10 najlepších kaviarni, pretože úprimne povedané určite sa nájdu kaviarne, v ktorých sa Rachelle, či iní milovníci kávy ešte nezastavili.

Rachelle Lucas je cestovateľkou, spisovateľkou a v neposlednom rade aj veľkou milovníčkou kávy. Šálka kávy je neodmysliteľnou súčasťou jej každodenného života. Vníma ju ako pokušenie, hlavne keď si pri pití tohto pre ňu najlahodnejšieho nápoja predstaví, že je to čokoláda bez kalórií.

foto: facebook Travelblggr

 

Pri svojich cestovateľských potulkách svetom kdekoľvek sa momentálne nachádza vyhľadáva najlepšie kaviarne v danom meste. Tie sa potom stávajú súčasťou jej zoznamu najlepších kaviarni, ktorý uvidíte nižšie. Niektoré z nich sú elegantné a nádherné, ďalšie sú jednoduchšie ale majú svoje čaro. Iné kaviarne vďaka svojmu nadčasovému dizajnu vás privedú do budúcnosti. Jediná vec, ktorú majú spoločnú je kvalitná káva, ktorá zabezpečí nezabudnuteľný zážitok.

Top 10 najlepších kaviarní na svete, ktoré zverejňujú mnohé publikácie sú aj na zozname Rachelle Lucas najlepších kaviarní sveta a dokonca plno z nich sú zatiaľ neobjavené. Rachelle si myslí, že je naozaj ťažké vymenovať 10 najlepších kaviarni, pretože úprimne povedané určite sa nájdu kaviarne, v ktorých sa Rachelle, či iní milovníci kávy ešte nezastavili. Ak sa nachádzate v jednom z týchto miest sveta spomenutých nižšie rozhodne si nájdite čas a vychutnajte si chvíľku pre seba so šálkou vynikajúcej kávy.

zaver coffee

 

Názov: The Grounds Of Alexandria

Kde: Sydney, Austrália

Dôvod navštíviť: Kaviareň The Grounds of Alexandria pripomína oázu vo veľkom meste. Je síce zastrčená v priemyselnej zóne, no súčasťou tejto vidieckej kaviarničky je aj krásna záhrada. Na tomto mieste by ste dokázali presedieť aj celý deň hoci len v spoločnosti dobrej knihy. Okrem lahodnej kávy tu nájdete aj rôzne druhy šalátov a iné pochúťky z produktov miestnych farmárov. Dokonca v záhrade tejto kaviarne môžete vidieť aj napríklad prechádzajúce sa sliepky , ktoré majú zábavné mená. Chutné menu, čerstvé vajíčka, či aj vlastná pekáreň a cukráreň sú súčasťou tejto kaviarne. Zabezpečenú majú aj dopravu, a to prostredníctvom požičovni bicyklov alebo iných služieb.

MUST TRY: Domáce cappuccino a širokú ponuku kávy, kde si určite nájdete tú svoju.

sydney

 

Kde: Cape Town, South Africa

Názov: Truth Coffee

Dôvod navštíviť: Keď Rachelle prvý krát navštívila túto kaviareň objednala si čistú čiernu kávu a barista poznamenal: „ V tejto kaviarni sa pije len tento typ kávy. Samozrejme, že v ponuke je aj cukor a smotana, no táto káva je tak kvalitne pražená, že necítite spálenú píchuť“. Nachádza sa v priestoroch bývalej viktoriánskej továrne, kde atrakciou je starý párny stroj, vrecia plnené kávovými bôbmi, parkovisko pre bicykle vo vnútri a samozrejme priateľské prostredie. Na tomto mieste je populárne espresso v kombinácií s pomarančovým džúsom a cappuccino s rooibos čajom. Napriek tomu, že si tu môžete vybrať z rôznych kombinácií nápojov, Rachelle odporúča len čistú, klasickú, čiernu kávu.

MUST TRY: Čistú čiernu kávu bez cukru, či smotany.

africa

 

Kde: Budapest, Hungary

Názov: Gerbeaud

Dôvod navštíviť: Kaviareň založila rodina v roku 1800 a bola známa kvôli svojím cukrovinkám, popíjaniu kávy v elegantnom prostredí s pompéznymi lustrami a hrejivým nábytkom z dreva. Vytvára dojem akoby sa tam čas zastavil. Čokoláda a koláče sú povestné dodnes a ani káva nezaostáva. Počas návštevy v Budapešti určite stojí zato, aby ste tam nahliadli.

MUST TRY: Cappuccino a koňakovo-čerešňové bonbóny.

hungary

 

Kde: Zagreb, Croatia

Názov: Eli’s Cafe

Dôvod navštíviť: Jedna z najlepších kaviarni v Európe, vďaka ocenenej káve pripravovanej uznávaným baristom. Káva je jednoduchá a za svojím presvedčením si kaviareň stojí aj mottom, ktoré je „Nie je potrebné logo, jedine dobrá chuť kávy“.  Pri návšteve Zagrebu odporúča Rachelle skúsiť ich ručne vyrábané kávy, a to od klasického expressa po „ chemex pour“.

MUST TRY: „Marocchino“, pretože nie je nič lepšie než nájsť kávu s čokoládou.

croatia

 

Kde: Bologna, Italy

Názov: Cafe Terzi

Dôvod navštíviť: Kaviareň sa nachádza v blízkosti známej veže, ktorá je lákadlom pre turistov a určite by bola chyba nezastaviť sa aj v tejto kaviarni. Rachelle zaradzuje kaviareň medzi jednu z najelegantnejších, ktoré doteraz navštívila. Mramorové dosky, zlaté doplnky a jemný porcelán sú dostačujúcim dôkazom, že elegancia tu nechýba. Aj napriek veľkolepému štýlu a profesionálnemu prístupu baristov vytvára veľmi priateľskú atmosféru. Typickým znakom kaviarni v Taliansku je bar a káva sa pije postojačky, no v tejto kaviarničke v Bologni je možnosť sadnúť si a vychutnať si kávu v pokoji v malej miestnosti na konci kaviarne. Menu obsahuje kávy zo špeciálne pražených zŕn z celého sveta a rôzne lahodné kávové nápoje.

MUST TRY: Cappuccino s čokoládou, Caffè Pistacchio alebo Caffè d’Autunno s gaštanovým krémom.

italy

 

Kde: Portland, Maine

Názov: Coffee By Design

Dôvod navštíviť: V Portlande je mnoho lákavých kaviarni, ale Rachelle má najradšej  Coffee By Design. V tejto kaviarni môžete sledovať ako prebieha výroba kávy. Nachádza sa na okraji mesto v modernej priemyselnej oblasti, kde je piváreň a liehovar. Rozhodne táto cesta stojí zato. Organizujú tam aj rôzne ochutnávky kávy a workshopy aby zákazníkom priblížili históriu a výrobu kávy.

MUST TRY: Chladené čapované pivo.

maine

 

Kde:  Porto, Portugal

Názov:  The Majestic

Dôvod navštíviť: V roku 1920 bola táto kaviareň navštevovaná hlavne ľuďmi z vyššej spoločnosti, čo bolo dôkazom istej prestíže. Zrkadlové steny, mramorové fasády a secesný štýl vskutku vystihujú jej názov. Nachádza sa na ulici Santa Catarina vydláždenej bielymi a čiernymi kockami. Táto ulica nie je populárna len pre túto kaviareň, ale má prívlastok aj obchodná ulica. Môžete tu nájsť množstvo rôznych obchodov. The Majestic je najvhodnejšie miesto na relax pri dobrej káve, ktorej prostredie je jedno z najkrajších na svete.

MUST TRY:  Espresso a portugalský koláčik s vaječným krémom (Pastel de nata).

porto

 

Kde:  San Juan, Puerto Rico

Názov:  Cuatro Sombras

Dôvod navštíviť: Môže byť niečo lepšie ako dať si šálku kávu na mieste, kde je káva pestovaná? Nachádza sa v starom meste San Juan. Kaviareň Cuatro Sombras ponúka ako jediná originálnu kávu z Yauco, Puerto Rico. Ručne zberaná, na slnku sušená a pražená priamo v obchode. Už pri vchode do kaviarne cítiť vôňu čerstvo pražených kávových zŕn, čo vytvára vskutku uvoľnenú atmosféru. V tejto kaviarni nie je problém stráviť aj celý deň s dobrou knihou s čerstvým nápojom, či kávou. Súčasťou sú aj ochutnávky káv alebo workshopy, ak sa chcete dozvedieť o kávach viac.

MUST TRY: Guava tyčinky a espresso.

puerto rico

 

Kde: Orlando, Florida

Názov: Barnie’s CoffeeKitchen

Dôvod navštíviť:  Táto kaviareň je Rachelle najobľúbenejšia, pretože sa nachádza v jej rodnom meste, do ktorej rada zavíta pri jeho návšteve. V časti Zimný park sa nachádzajú mramorové stoly v odtieni dubu a tržnica na nádhernom tehlovom nádvorí, ktorý Rachelle pripomína európsky štýl. Je miestom, kde Rachelle hľadá inšpiráciu, keď to potrebuje a pre turistov je naozaj neočakávaný objav. Ich káva je kombinovaná s úžasným medzinárodným menu.

MUST TRY: Turecké latte, Santa’s White Christmas.

florida

 

Kde:  Nova Scotia

Názov:  Just Us Coffee Roasters, Grand Pre Location

Dôvod navštíviť: Počas výletu Rachelle s jej manželom natrafili na túto kaviareň cestou po diaľnici. Boli naozaj zaskočený tým, ako kaviareň stelesňuje vášeň k miestnej udržateľnosti. Ich mlieko je z miestnej farmy. Sezónne ochutené sirupy sú vyrábané ručne len z organických prísad. Dokonca využívajú aj solárne panely a súčasťou tejto kaviarne je aj malé múzeum kávy.

MUST TRY: Sezónne latte, ako napríklad tekvicové. Všetky sirupy produkujú len z prírodných ingrediencií.

nova scotia

Zdroj: thetravelbite.com, zdroj fotografií: Rachelle Lucas, zdroj titulnej fotografie: Rachelle Lucas

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech