Parížsky akcelerátor TheFamily získal 1 mil. USD

  • TheFamily sa snaží zatraktívniť Francúzsko pre startupy. Aj na tento účel získal financovanie od Index Ventures.
image_1401205868.jpeg
  • TheFamily sa snaží zatraktívniť Francúzsko pre startupy. Aj na tento účel získal financovanie od Index Ventures.

 

Ak ste doteraz nepremýšľali nad Francúzskom ako krajinou startupov, možno vás zaujme akcelerátor TheFamily, ktorý má v portfóliu 126 startupov. Vo štvrtok totiž oznámil, že získal investíciu vo výške jedného milióna dolárov od spoločnosti Index Ventures. Ďalší takmer milión by sa mohol vyzbierať od viacerých angel investorov.

TheFamily je na startupovej scéne probližne rok. Za tak krátky čas sa už stihol etablovať a obsadiť 1200 metrov štvorcových priamo v centre Paríža. S cieľom vzdelávať a sprístupniť kapitál začínajúcim podnikom sa stal strategickým partnerom vo viac ako stovke startupov. Medzi nimi sú také ako Algolia, Polagram, Jellynote či Bunkr. Je tiež usporiadateľom jedného z najväčších technologických meetupov vo Francúzsku – Growth Hacking Paris.

 

 

Za cieľ si kladie vytvorenie kvalitného prostredia pre startupy vo Francúzsku, aby bolo rovnako zaujímavé a otvorené ako Silicon Valley. To sa však má diať vlastným štýlom s prihliadnutím na francúuzsku kultúru a tradíciu. Nechcú opakovať to, čo zafungovalo v Silicon Valley.

„V uplynulom roku sme skúsili miliardu vecí,“ povedal partner a CEO Alice Zaguri pre TechCrunch. „Niektoré sme ´zabili´ hneď na začiatku, iné sme si udržali. Jedna vec je však istá – zlé nápady budeme ´zabíjať´ aj naďalej.“

 

Zdroj: techcrunch.com, thefamily.co, urbansplatter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech