Nemecký reťazec reštaurácií Vapiano je v platobnej neschopnosti

  • Obľúbený nemecký reťazec s talianskkou kuchyňou je bez peňazí
  • Korona vírus zapríčinil uzavretie stoviek prevádzok
Vapiano Slovensko
Vapiano Slovensko/FB,
  • Obľúbený nemecký reťazec s talianskkou kuchyňou je bez peňazí
  • Korona vírus zapríčinil uzavretie stoviek prevádzok

Nemecký reťazec reštaurácií Vapiano sa dostal do platobnej neschopnosti, oznámilo dnes vedenie firmy. Reťazci, ktorý sa špecializuje na taliansku kuchyňu a ktorý bol dlhodobo v problémoch, nakoniec poslednú ranu zasadila epidémia ochorenia spôsobeného novým koronavírusom. Kvôli nej sa podniku dramaticky prepadli tržby.

„Doteraz muselo kvôli obmedzeniam spôsobeným COVID-19 zatvoriť takmer všetkých 230 našich reštaurácií,“ uviedla spoločnosť, ktorá má len v Nemecku  55 prevádzok. Aj keď jej teraz tržby klesli takmer na nulu, musí stále platiť zamestnancov i nájmy. V dôsledku toho sa dostala do platobnej neschopnosti.

Vapiano verí, že by sa mu definitívne insolvencii mohlo ešte podariť odvrátiť, ak sa mu rýchlo dostane pomoci od nemeckej vlády. Tá počíta s tým, že firmám, ktoré v dôsledku epidémie čelí vážnym problémom, pomôže.

Reťazec reštaurácií ponúka taliansku kuchyňu, kde si hostia jedlo objednávajú priamo pri kuchára a môžu sledovať, ako sa ich pizza alebo cestoviny pripravujú. Reštaurácie Vapiano sú aj v Prahe.

Reštauračný reťazec mal namierené aj na Slovensko do nákupného strediska Stanica NIVY.

Koncept vznikol v roku 2002 v nemeckom Hamburgu a z roka na rok sa reštauračná sieť rozširovala. Jedlá sú jednoduché, stolovanie je nenáročné a atmosféra je napodiv absolútne autentická.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech