Nemeň sa. Vylepši sa

  • Niekedy nejde o to, ako dobre si uvedomuješ sám seba. Možno sa poznáš dobre, ale niekedy skrátka nie si sám sebou. Znie ti to povedome?
unique-bwc
  • Niekedy nejde o to, ako dobre si uvedomuješ sám seba. Možno sa poznáš dobre, ale niekedy skrátka nie si sám sebou. Znie ti to povedome?

Si tou istou osobou v práci a doma? Si rovnaký v spoločnosti priateľov a s partnerom? Máš pocit, že rôzne situácie ťa nútia chovať sa inak?

Americký filozof a spisovateľ to vyjadril neuveriteľne nadčasovo: ,,Byť sám sebou vo svete, ktorý sa ťa snaží zmeniť, je najväčší úspech.Tento svet má veľa štandardov pre to, ako by sme sa mali chovať, vyzerať, rozprávať.

want-to-be-happy-at-work-care-less-about-it_source_stocksy

zdroj: quietrev.com

Nemeň sa.

Často sa ocitneme v situáciách, kde sa necítime „úplne doma“. Cítime sa ako outsideri v práci, či v škole, v našom systéme. Ako by sme tam ani nepatrili. Ale hrať sa na niečo, čo nie si alebo začať rebelovať nič nevyrieši. Je to len ďalšia pretvárka. A je to detinské.

Nikdy sa však neospravedlňuj za to, kým si.

Niekedy je potrebné sa určitým spôsobom prispôsobiť. Netreba však zabúdať na to, že tieto „pravidlá správania“ sú vymyslené spoločnosťou, ľuďmi, prevažne podnikateľmi. Povedia ti, aby si sa správal podľa pravidiel firemnej kultúry. Naozaj? Musím sa prispôsobiť a neustále sa sťažovať, ohovárať a naučiť sa iným firemným politikám? Ak to nie je tvoja šálka kávy, nerob to.

Nesnaž sa zmeniť, je nepravdepodobné, že uspeješ. Ale tvrdo pracuj na zlepšení toho, ako sa správaš. Vylepši svoje silné stránky.

Ako povedal autor Robert Greene: ,,Čím jasnejšie budeš vedieť, kým nechceš byť, tým silnejšia bude tvoja identita a význam.“

Nemôžeš ulahodiť každému. Ak ťa ľudia nemajú radi, tak nech. Je to cena za to, byť šťastný vo svojej koži. Zaplať hocijakú cenu za to, byť sám sebou, pretože to za to stojí.

zdroj: medium.com zdroj titulnej fotografie: goodmenproject.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech