Nepríjemné zranenia i drilovanie choreografií. Aj takto vyzeralo zákulisie filmu BACKSTAGE

  • O necelý mesiac sa celé Slovensko roztancuje vďaka filmu BACKSTAGE, ktorý chce okrem pútavého príbehu divákov prilákať skvelými tanečnými choreografiami.
  • Tvorcovia filmu prezradili, že to nebolo vždy ideálne a niektorí sa s tancom museli naozaj popasovať.
archív Backstage, fotogram Mayo Hric
  • O necelý mesiac sa celé Slovensko roztancuje vďaka filmu BACKSTAGE, ktorý chce okrem pútavého príbehu divákov prilákať skvelými tanečnými choreografiami.
  • Tvorcovia filmu prezradili, že to nebolo vždy ideálne a niektorí sa s tancom museli naozaj popasovať.

Už 15. marca príde do kín nový slovenský film BACKSTAGE, ktorý je na poli slovenského filmu naozaj netradičným zjavom. Žáner tanečného filmu v našich končinách nie je až taký bežný, preto sa tvorcovia snažili dať doňho všetko. Nebolo to však vždy jednoduché. Hoci sa o choreografie postaral najznámejší slovenský choreograf Miňo Kereš a ako hlavné postavy sa predstavia tanečníci z The Pastels, tanec bol pre mnohých veľkou výzvou.

Zranenia na pľaci

Tanečníkom a hercom sa nevyhli ani zranenia, kvôli ktorým sa nakrúcanie filmu nezaobišlo bez improvizácie, ale aj posúvaniu termínov nakrúcania. Producentka filmu Silvia Panáková prezradila, že počas výrobného procesu sa prečkali dve operácie kolien kľúčových postáv a jedno vážne zranenie ramenného kĺbu. Takto to vyzerá, keď do toho dajú herci naozaj všetko…

Hip-hop ,,tenkrát po prvé´´

Profesionálni tanečníci sú na podobné náročné tempo zvyknutí, ťažšie to mali herci, ktorí s tancom skúsenosti nemajú. Herečka Mária Havranová, ktorá vo filme stvárňuje jednu z najvýraznejších členov tanečnej skupiny West Coast Crew, čomu boli prispôsobené aj náročnejšie choreografie. Mária mala k tancu vždy blízko, no s tanečným štýlom hip-hop sa intenzívne stretla po prvýkrát až pri tomto nakrúcaní. Hoci sa posťažovala, že jej pohybová pamäť nie je až taká vycibrená, s prehľadom zapadla medzi ostatných tanečníkov.

Horšie bol na tom jej herecký kolega Ondrej Hraška, ktorý vo filme stvárni Huga. Ten aj napriek tomu, že pochádza z tanečnej rodiny privoňal k hip-hopu až pri filme. A bol to naozaj tvrdý oriešok. „,Keď som prvýkrát vstúpil do nášho „tréningového centra“ v Istropolise a chalani z The Pastels mi ukázali nástrely choreografií, chvíľu som váhal, či je to naozaj pre mňa.“ Po intenzívnych tréningoch sa však pochybností zbavil, pri čom mu pomohli najmä tanečníci z The Pastels. „Sú to blázni, ktorí nevedia obsedieť, ale na strane druhej aj veľkí profesionáli, ktorí obleteli svet. Iba oni môžu do príbehu dostať práve ten potrebný smrad tanečného zákulisia, spôsob akým títo ľudia komunikujú a ako sa celkovo správajú. Okrem toho má v sebe každý z nich takého veľkého herca, že málokto im konkuruje“, nešetril chválami na ich adresu Ondrej Hraška.

Vyvolený Tony Porucha

Režisérka filmu Andrea Sedláčková si do hlavnej roly Buddyho vybrala zo všetkých tanečníkov z The Pastels práve Tonyho Poruchu, čo sa neskôr ukázalo ako skvelý ťah. „Bola som okúzlená jeho prirodzeným talentom, ktorý sa v priebehu nakrúcania rozvíjal a postupne získaval profesionálne parametre a dovolím si povedať, že pred Tonym stojí veľká herecká kariéra,“ nešetrila chválami Sedláčková.

Vždy usmiaty tanečník sa vyjadril, že by si podobnú príležitosť v budúcnosti rád zopakoval. Všetky aktuálne informácie sú publikované na stránke https://backstagefilm.sk/, na FB stránke Film Backstage a na Instagrame https://www.instagram.com/backstagefilm/. V slovenských kinách bude mať film BACKSTAGE premiéru 15.marca 2018.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech