Nitra má prvý coworking!

  • Na Slovensku sa nachádza už niekoľko kreatívnych miest na prácu, avšak v Nitre doteraz chýbalo. Od pondelka 19. mája sa aj mesto pod Zoborom môže pýšiť, že má vlastné coworkingové centrum.
image_1402086213.jpeg
  • Na Slovensku sa nachádza už niekoľko kreatívnych miest na prácu, avšak v Nitre doteraz chýbalo. Od pondelka 19. mája sa aj mesto pod Zoborom môže pýšiť, že má vlastné coworkingové centrum.

 

S nápadom založiť Coworking Place Nitra prišiel Samuel Schlarmann, mladý podnikateľ žijúci v tomto meste. Na otázku, ako sa k niečomu takémuto dostal, povedal: „Inšpiroval som sa coworkingovými priestormi v Bratislave, kam chodievam na rôzne prednášky a workshopy.“

Kreatívne miesto v Nitre je situované v top lokalite na ulici Fraňa Mojtu, ako sa uvádza na oficiálnych stránkach. Konkrétne ide o kultúrno-spoločenský objekt MediaHaus, kde je aj reštaurácia s kaviarňou, Fórum Mladých s množstvom voľnočasových aktivít a krajská knižnica. Všetko len pár minút od úplného centra mesta a nákupného domu.

 

 

Na otvorení o 18-tej hodine sa 19. mája stretlo približne 40 mladých ľudí, ktorých táto oblasť zaujíma. Na začiatku organizátori povedali pár slov a v skratke vysvetlili, čo to coworking je.

Otvorenia sa zúčastnil aj primátor mesta Jozef Dvonč, ktorý sa tiež vyjadril k realizácii myšlienky coworkingu: “Som rád, že mladí ľudia sa takto spájajú a snažia sa vytvoriť platformu pre vlastné podnikateľské aktivity. Určite to čiastočne pomôže vyriešiť problém nezamestnanosti mladých ľudí. Prisľúbil som podporu zo strany mesta v tom, že im predstavíme zámery mesta a sprostredkujeme stretnutie s podnikateľmi. Osobne sa mienim niektorých aktivít zúčastniť.”

Následne, po príhovoroch, pokračovalo nadväzovanie kontaktov približne do desiatej večer. Návštevníci mali šancu pochutnať si aj na torte.

 

 

Priestor má formu open space kancelárie a poskytuje miesto pre 12 full-time pracujúcich ľudí. Okrem toho majú členovia k dispozícii aj menšiu zasadaciu miestnosť. Momentálne je obsadená už polovica miest.

Organizátori vyhlásili pátranie po grafikovi, ktorý vie pracovať s Photoshopom, vytvárať dizajn pre weby, banery, plagáty aj propagačné materiály. Za to mu ponúkajú bezplatné členstvo v Coworking Place Nitra.

Tento týždeň sa uskutočnil týždeň otvorených dverí. Počas neho ste si mohli vyskúšať a zažiť atmosféru práce na takomto mieste. Vo štvrtok, 5.6., sa uskutočnil networking, kde ste mali opäť šancu spoznať nových ľudí. Každý mal 2 minúty na to, aby sa predstavil ostatným. Následne sa pristúpilo k voľnej debate.

 

 

Určite vás príjemne prekvapí, ak prezradím, že všetky podujatia, ktoré budú prebiehať v mesiaci jún, budú zadarmo.

Najbližšie vás napríklad čaká 10.6. o 18:00 Martin Hlinka, školiteľ, ktorý prezradí Ako byť produktívny – zarábať viac peňazí za menej času.“ Martin napísal niekoľko kníh a zorganizoval množstvo kurzov, na ktorých hovorí o tom, ako sa efektívne učiť.

V stredu, 11. júna o 18:30, sa odohrá prvé stretnutie Toastmasters v Nitre. Vďaka tejto organizácii si budete môcť zlepšiť svoje komunikačné zručnosti a zbaviť sa strachu z publika. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite si na ich oficiálnu stránku.

Jaro Satori, zakladateľ a majiteľ internetového obchodu Dedoles.sk, ktorý produkuje a predáva ručne farbené ekotričká so zaujímavými motívmi, vám 17.6. o 18.00 prezradí Na čo myslieť pri zakladaní internetového obchodu.“

Posledné podujatie, ktoré je v mesiaci jún pripravené, sa uskutoční v utorok 24.6., tiež o 18:00. “O začiatkoch podnikania: Čo by som urobila inak“ príde porozprávať majiteľka a školiteľka školiacej agentúry Martina Vyskočová. V súťaži Novinárska cena 2014 získala prvé miesto a v Podnikateľke Slovenska 2013 vyhrala 3. miesto v kategórii Začínajúca podnikateľka.

Plánovanie podujatí je už v plnom prúde. Intenzívne sa však prednášky začnú organizovať až v septembri, keď opäť začne nový školský rok. Máte sa na čo tešiť!

 

 

Zdroj: coworking-nitra.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech