Notifikácia, z ktorej ti prejde mráz po chrbte: Toto na svojom Facebooku vidieť nechceš!

  • Facebook spustil zvláštnu novinku. Notifikácia ťa upozorní, že sa vláda tvojej krajiny snaží dostať do tvojho profilu.
image_1445267524.jpeg
  • Facebook spustil zvláštnu novinku. Notifikácia ťa upozorní, že sa vláda tvojej krajiny snaží dostať do tvojho profilu.

 

„Vždy sme sa snažili zabezpečiť účty najlepšie ako sme vedeli. Aj preto sme sa rozhodli pridať upozornenie pri podozrení na útok zo strany organizácií platených vládou,“ napísal na firmený blog Alex Stamos, ktorý má vo Facebooku na starosť bezpečnosť.

 

„Takéto typy útokov sú prepracovanejšie a nebezpečnejšie, ako je zvyčajné, preto sme sa rozhodli dať používateľovi motiváciu, aby si pri takomto útoku okamžite zabezpečil všetky svoje účty.“

 

 

Facebook nechce prezradiť, ako presne tento systém funguje a ako dokáže rozoznať žiarlivého ex-priateľa od tajných agentov. Všetky metódy a procesy musia v rámci bezpečnosti zostať tajné. No Facebook sľúbil, že notifikáciu človek dostane len vtedy, keď dôkazy jasne naznačujú účasť štátnych zložiek.

Inak povedané, ak dostaneš takúto notifikáciu, mal by si jej venovať plnú pozornosť. Facebook po takomto oznámení odporúča okamžite preinštalovať počítač a zabezpečiť si všetky dôležité účty.

 

Reálne to znamená, že ak si ťa chce vláda preklepnúť a Facebook to detekuje, dostaneš špeciálnu notifikáciu. Systém detekuje, či sa na počítači/smartfóne nenachádza nejaký ten malware, ktorí sa snažia zlí chlapíci využiť na získanie informácií o tebe. Notifikácia potom vyzerá nejak takto.

 

Facebook Security

 

Hrozba útokov zo strany štátnych zložiek začala ľudí strašiť po tom, čo Severná Kórea napadla spoločnosť Sony Entertainment, vypla jej všetky systémy a ukradla informácie o zamestnancoch.

 

„Žiadna stena nie je dosť veľká, aby zabránila útokom vládnych organizácií,“ tvrdí John Carlin jeden z amerických expertov na bezpečnosť. No skoré upozornenie o útoku a okamžité následné konanie používateľa môže byť podľa neho cestou. A presne tým sa inšpiroval Facebook.

 

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech