Obľúbenej postavičky zo Simpsonovcov sa chcú zbaviť. Môže za to kauza

  • Tvorcovia Simpsonovcov sa po rokoch rozhodli vyškrtnúť zo seriálu jednu z obľúbených postáv
  • Predcházala tomu internetová kauza, v ktorej boli tvorcovia obvinení z rasizmu
  • Podľa mnohých však toto rozhodnutie zašlo až príliš ďaleko
the-simpsons-apu-1540817707
Archív Esquire
  • Tvorcovia Simpsonovcov sa po rokoch rozhodli vyškrtnúť zo seriálu jednu z obľúbených postáv
  • Predcházala tomu internetová kauza, v ktorej boli tvorcovia obvinení z rasizmu
  • Podľa mnohých však toto rozhodnutie zašlo až príliš ďaleko

Seriál Simpsonovci je celosvetovo obľúbený, aj napriek tomu má však svoje problémy. Medzi jeden z nich patrí napríklad postava Inda Apua. Istej kritike čelil odjakživa, avšak skutočná kontroverzia sa začala až v roku 2017. Práve v tomto roku bol totiž vydaný dokumentárny film „The Problem with Apu“, ktorý mal na svedomí Hari Kondabolu.

Hlavným obvinením v ňom bol fakt, že Apu je karikatúrou indicko-amerických stereotypov nahraných belochmi a nadabovaných ďalším belochom s „vtipným“ prízvukom.

Dokumentárnemu filmu sa výrazne zadarilo, podľa mnohých dokonca začal debatu, ktorá mala byť nastolená už dávno. Nie všetci však mali rovnaký názor. Internet sa čoskoro rozdelil na dva tábory – jeden zastával názor, že humor používaný v spojení s postavou je nekorektný, druhý si zas myslel, že nejde o až tak závažný problém. Koniec koncov, celý seriál má množstvo postáv, ktoré sú uletené a robia karikatúru istých druhov ľudí.

Internetová kauza však čoskoro upútala aj pozornosť samotných tvorcov programu. V jednom z dielov seriálu sa na túto tému vyjadrili, avšak podľa internetu a tvorcu dokumentu Kondabolu nedostatočne. V posledných dňoch však na povrch vyšlo ďalšie možné riešenie. Podľa Adiho Shankara, producenta Indicko-Amerických filmov, sa seriál chystá Apua zbaviť úplne.

Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Al Jean, výkonný producent Simpsonovcov, Adiho označil za nespoľahlivý zdroj – nie je totiž producentom samotného seriálu, čiže nemôže vedieť, čo sa tam má alebo nemá diať. „Želám mu veľa dobrého, avšak za náš program nehovorí.“ vyjadril sa pre BBC. Z celého vyjadrenia však nevyplýva, či je táto správa pravdivá alebo nepravdivá. Koniec obľúbeného predavača z Kwik-E-Martu teda momentálne nemôžeme potrvdiť ani vyvrátiť.

Zdroj: www.forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK