Obstojí slovenský startup KLIKTV a vytlačí vstup Netflixu do CEE?

  • Je to len pár mesiacov, čo KLIKTV spustilo svoju VOD (Video on demand) službu na Slovensku a v Česku. Napriek tomu si myslíme, že je čas bilancovať prvé výsledky.
image_1392120591.jpeg
  • Je to len pár mesiacov, čo KLIKTV spustilo svoju VOD (Video on demand) službu na Slovensku a v Česku. Napriek tomu si myslíme, že je čas bilancovať prvé výsledky.

KLIKTV, za ktorou stojí slovenský investičný klub G4 a Intersonic, má všetky predpoklady (finančné aj personálne), aby sa stal úspešnou službou v CEE regióne. V porovnaní s Netflixom je zaujímavé najmä to, že KLIKTV sa pustila aj do predaja hardweru. Tak chce svoju službu priniesť potenciálnym zákazníkom aj bez toho, aby museli mať zakúpenú SmartTV.

Spýtali sme sa manažéra KLIKTV na dôvod tohto rozhodnutia: ,,Penetrácia Smart televízorov je v súčasnosti veľmi malá a keďže máme záujem byť market leader, rozhodli sme sa urýchliť tento proces predajom vlastných Set-top boxov“. 

Chalani z KLIKTV vsádzajú hlavne na jednoduchosť a kvalitný user interface. Treba povedať, že im to celkom vychádza. Počet zákazíkov zatiaľ nepresiahol 1000, čo sme vzhľadom na dĺžku predaja ani neočakávali.

Trochu pozadu sú s obsahom: z dvoch tisíc filmov je naozaj Áčkových trhákov len zopár. Sami si však dobre pamätáme, keď začínal Netflix – filmových noviniek tam bolo skoro rovnako veľa (alebo rovnako málo:). Netflixu sa z tohto problému podarilo dostať investovaním obrovskej sumy peňazí do vlastnej tvorby (Breaking Bad a pod.). Tu môžeme nájsť istú paralelu s KLIKTV. Chalani začali distribuovať vlastné kinofilmy (Niko2, Crazy Joe). To im určite pomôže nakopnúť filmový kontent a streliť ho do služby len pár týždňov po premiére v kinách. Toto zákazníci určite ocenia.

Mesačný poplatok 4,90€ za Paušál KLIKTV považujeme za veľmi zaujímavú ponuku. Nachádza sa v ňom viac ako 2000 filmov, nahrávanie 25 slovenských a českých TV staníc a ďalšie aplikácie ako Youtube, Kinohit a Moje TV. Ak sa KLIKTV podarí pobiť konkurenciu (Topfun, Voyo) a nakopnúť kontent správnym smerom, môžeme sa dočkať slovenského Netflixu práve v podobe KLIKTV.

 Zdroj: KLIKTV

[poll id=“8″]

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech