Osem tipov od najlepších: Toto je cesta profesionálneho hráča

  • Gaming ušiel od doby Duck Hunt a Pac-Mana poriadne dlhú cestu. Gameri už nie sú nerdi a deti, ale ambiciózni mladí ľudia, ktorí musia pre úspech čosi obetovať.
amfyMGH
  • Gaming ušiel od doby Duck Hunt a Pac-Mana poriadne dlhú cestu. Gameri už nie sú nerdi a deti, ale ambiciózni mladí ľudia, ktorí musia pre úspech čosi obetovať.

Turnaje v eSports naberajú na šialenej popularite a po svete je čoraz viac ľudí, ktorých hranie živí. Hranie už nie je zábava, je to seriózny biznis.

dota_2_ti.0

foto: polygon.com

 

Chceš sa stať jedným z nich? Chce do tvrdú prácu a veľa obety. Aspoň podľa Ryana „Big Apple Pie“ Grestyho.

„Zaberie to poriadnu časť tvojho života, no v situáciách jeden na jedného sa práve prejaví všetka tá príprava, ktorú tomu venuješ,“ povedal a dodáva. „Mnohí z nás sa nikdy poriadne nevyspia.“

 

Tu je 8 tipov, ako sa stať profesionálnym hráčom.

Vyber si správnu hru. Vyskúšaj si toho viac a zisti, čo ti ide. Na serveroch nájdeš dosť dobrých hráčov, s ktorými sa môžeš porovnávať. Keď si svoju hru nájdeš, začni budovať reputáciu svojimi výkonmi.

Nestrácaj motiváciu. Nielen peniaze a víťazstvá sú motiváciou pre hráčov. Mnohí to robia pre rodinu a pre vášeň. Ako napr. Marcus Davis, hráč Call of Duty. „Chcem dokázať otcovi, že všetky tie peniaze na počítač a hry neboli vyhodené. A tiež chcem robiť, čo ma baví.“

Trénuj. Študuj taktiku, sleduj najlepších a nauč sa prehrávať. Najlepších hráčov robí práve tréning. TOP hráči trénujú 8-12 hodín denne.

tumblr_inline_nz223yEREv1rsfiph_1280

foto: lifeismadness.co

 

Vybav sa. Na hranie s najlepšími potrebuješ najlepšiu výbavu. Buď si istý, že tvoj počítač bez problémov zvládne hru na TOP detailoch za každých okolností a vybav sa tým najlepším a najspoľahlivejším internetom.

Pridaj sa ku komunite. Hranie nie je o talente, ale o tímovej práci. Spoznaj ľudí v komunite, nauč sa pravidlá a buď priateľský.

Nájdi si tím. Keď si vybuduješ reputáciu, potebuješ tím. Ak si dosť dobrý, pravdepodobne si ťa nájdu sami. Ak nie, skús to sám. Začať môžeš predsa len so slabším tímom, aspoň budeš mať príležitosť skúsiť si prvé reálne zápasy.

fnatics

foto: thenerdstash.com

 

Jazdi na turnaje. Ak ste dosť dobrí, choďte na všetky turnaje, ktorých sa môžete zúčastniť. Víťazstvá na turnajoch ti zabezpečia nielen rešpekt, ale aj prvé peniaze. A hranie sa zrazu stáva prácou.

Nájdi si sponzora. Mnohí gameri žijú z peňazí a vybavenia sponzorov. Ak chceš žiť ako profík, nájdi si nejakého. V tej chvíli končí hranie ako hobby a začína reálna kariéra. Kariéra v práci, ktorá si vyžaduje viac, ako len 8 hodín denne.

foto: livingmythmagazine

zdroj: iq.intel.com, zdroj titulnej fotografie: imgur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech