Pekelná dovolenka Slovákov: Kvôli útoku žraloka nesmeli na pláž, delegát pred nimi doslova ušiel

  • Jozef s Petrou investovali do luxusnej dovolenky v Egypte
  • Keby však vedeli, čo bude nasledovať, zrejme by radšej ostali doma pri bazéne
žralok v mori napadol človeka
Unsplash/Marcelo Cidrack
  • Jozef s Petrou investovali do luxusnej dovolenky v Egypte
  • Keby však vedeli, čo bude nasledovať, zrejme by radšej ostali doma pri bazéne

Dvojici Slovákov sa luxusná dovolenka v Egypte zmenila na zlý sen. Do oblasti zálivu Sahl Hasheesh sa Jozef s Petrou vybrali najmä kvôli prekrásnemu koralovému útesu v blízkosti hotelovej pláže.

Nakúpili si preto celú výbavu na šnorchlovanie a tešili sa na to, že budú pozorovať tamojší podvodný svet. Keď však do tropickej destinácie pricestovali, nastal šok. Na piesočnatej pláži totiž nebolo ani človiečika a na stĺpoch viala červená zástava, ktorá signalizovala zákaz vstupu do vody.

Jozef s Petrou si zájazd v hodnote 2 250 eur zakúpili len krátko po medializovanom útoku žraloka na nemeckú dôchodkyňu. Do egyptského rezortu pricestovali 14. júla na jedenásťdňovú dovolenku.

Čo však partneri až ku koncu tropického oddychu zistili, ich zarazilo. Všetky komplikácie zrejme vyplývali z toho, že boli ubytovaní v rovnakom hoteli ako žena, ktorú v zálive usmrtil žralok pred pár týždňami.

Hotel Premier Le Reve Hotel & Spa
zdroj: Hotel Premier Le Reve Hotel & Spa

Cestovné kancelárie o všetkom mlčali 

Cestovné kancelárie Invia a KartágoTours, cez ktoré si partneri zájazd rezervovali, o skutočnosti, že sa v zálive prislúchajúcemu k hotelu nedá kúpať, svojich zákazníkov vopred neinformovali. Rovnako im neprezradili ani fakt, že pláž pred rezortom Premier Le Reve Hotel & Spa je uzavretá kvôli nariadeniam tamojšej vlády.

„Keď nám to predávali, mali sa nás spýtať, či chceme ísť na dovolenku, kde sa nedá kúpať v mori,“ povedal pre Startitup Jozef s tým, že obe cestovné kancelárie o obmedzeniach do poslednej chvíle mlčali.

Partneri sa však práve kvôli nádhernému zálivu Sahl Hasheesh obmývanému Červeným morom pre konkrétny hotel rozhodli. Pred dovolenkou si nakúpili celú výbavu na šnorchlovanie.

„Hneď, ako sme prišli do hotela, nám bolo oznámené, že sa tu nedá kúpať,“ pokračuje Jozef.

Záliv Sahl Hashees v Egypte
zdroj: Google maps

More bolo pre dovolenkárov doslova zakázanou zónou a ihneď, ako doň niekto z návštevníkov pláže vkročil, tamojší plavčík ich z vody vyhnal hlasným pískaním. Napriek tomu na hotelovej pláži fungovala obsluha, ktorá opaľujúcim sa ľuďom nosila drinky.

Delegát zavádzal

V prvý deň dovolenky sa partneri stretli aj s delegátom cestovnej kancelárie KartagoTours, ktorý ich mal po celý čas sprevádzať. Ten už od začiatku vzniknutú situáciu zľahčoval.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá