Pioneers Festival 2015 už o dva týždne!

  • Koncom mája otvorí viedenský Hofburg svoje brány a privíta účastníkov už štvrtého ročníku veľkolepého Pioneers festivalu. A tí sa majú na čo tešiť! Bude im k dispozícií delikátny výber odborníkov na tie najhorúcejšie témy zo sveta inovácií a startupov.
image_1431515139.jpeg
  • Koncom mája otvorí viedenský Hofburg svoje brány a privíta účastníkov už štvrtého ročníku veľkolepého Pioneers festivalu. A tí sa majú na čo tešiť! Bude im k dispozícií delikátny výber odborníkov na tie najhorúcejšie témy zo sveta inovácií a startupov.

 

Jedná sa o tak exkluzívny event, že sa organizátori obmedzili kapacitu na 2500 účastníkov. V tomto článku predstavíme vybrané témy a prezentérov, ktorí sa tento rok na festivale predstavia. Kompletný časový harmonogram podujatia nájdeš tu.

Program začína v utorok 26. mája, počas ktorého sa uskutoční Mentors Day v A1 HQ. Následujúci deň v je priestoroch WKO na pláne Investors Day. Vybrané startupy sa tu stretnú s významnými investormi, z ktorých niektorí vystúpia ako speakri počas hlavného programu. Ten sa uskutoční 28.-29. mája a bude prebiehať na dvoch stage-och: Arena Stage zameraný na inšpiratívne technológie budúcnosti a sciencepreneurship a Academy stage, kde budú prezentované success stories startupov a know how pre budovanie biznisu.

 

 

Na Arena stage sa predstavia:

The Hyperloop
Dirk Albhorn,
(Hyperloop Transportation Technologies)
Dirk
, americký inžinier narodený v Nemecku, ktorý sa ujal revolučného projektu Elona Muska Hyperloop. Pracuje teda na disruptívnej zmene spôsobu, akým sa ľudia prepravujú. Okrem toho je aj spoluzakladateľ a CEO crowdsourcingovej platformy JumpStartFund.

 

Wearable tech pre každodenný fitness
Dhananja Jayalath
(Athos)
Od prvotnej vášne pre tvorbu smart protetík sa Athos vyvinul na producenta revolučnej wearable EMG technológie. Poznatky zo sveta protetiky spojené s šicími a inžinierskymi zručnosťami umožnili Dhananjovi integrovať objemné EMG zariadenie do cenovo dostupného, odľahčeného tréningového obleku.

 

 

Open Source umelá končatina
Easton LaChapelle
(Unlimited Tomorrow)
Geniálny chlapec z Mid-Westu, ktorý v 17tich rokoch založil vlastnú spoločnosť, ktorá vyvíja novú exokostru, ktorá má pomôcť paraplegikom opať chodiť. Akoby to nestačilo, Easton so svojím tímom tiež pracuje na robotických rukách na báze open source, ktoré majú široké využitie. Účastníci festivalu sa môžu tešiť na nové projekty, ktoré exkluzívne predstaví priamo na pódiu.

 

 

Spoznávanie vesmíru
Anousheh Ansari
(Prodea Systems)
Táto žijúca legenda bola v roku 2006 štvrtým privátnym návštevníkom vesmírnej stanice ISS, pričom bola prvou ženou. Anousheh je spoluzakladateľkou spoločnosti Prodea Systems, ktorá sa sústredí na IoT technológie. Momentálne vystupuje ako významná zástankyňa vesmírnej explorácie, pre ktorú sa snaží nadchnúť širokú verejnosť.

 

Inovácia v zdravotníctve, Body data
Tim Chang
(Mayfeld Fund), Carina Namih (Helixnano), Andrei Pop (Human API)
Po úvodnej Timovej prezentácií zdravotníckeho sektora, súčasných inovácií a výhľadov do budúcnosti oboznámi Carina publikum s procesmi v tele a s možnostami získavať o nich informácie v reálnom čase. Andrei sa bude venovať projektu zostavenia API pre integráciu zberu všetkých dostupných dát o ľudskom tele.

 

Agrotechnológie novej generácie
Jason Aramburu
(EDYN), Rob Leclerc (Agfunder), Adam Anders (Anterra Capital)
Jason je podnikateľ, vedec a zakladateľ smart záhradníckeho systému EDYN, ktorý monitoruje zmeny v environmentálnych podmienkach. Adam a Rob budú hovoriť o tom, kam sa uberá vývoj na agrotech scéne a čo nás čaká v najbližších rokoch.

 

Objavovanie nových svetov
Bobak Fedorowski
(NASA JPL)
Bobak je členom inžinierskeho tímu v rámci Europa Clipper study v NASA Jet Propulsion Laboratory. V minulosti pracoval na projektoch v Mars Science Laboratory Curiosity a bol aj súčasťou misie Cassini. Je známy aj vďaka jeho typickému mohawk účesu, ktorým pobavil aj amerického prezidenta Baracka Obamu. Jeho vystúpenie je zaradené do posledného bloku na Arena stage a určite bude jedným z highlightov festivalu.

 

 

Academy stage prinesie:

Vývoj hardware orientovaných startupov
Benjamin Joffe
(HAX), Dávid Lakatos (Formlabs)
Ben je generálnym partnerom v poprednom hardware orientovanom akelerátore HAX, ktorý leží v čínskom Shenzene. S dlhoročnými skúsenosťami z Číny, Japonska, Korei a USA je Ben uznávaným odborníkom na inovačné ekosystémy. Jeho časť bude teda zameraná na vývoj globálnych hardwarových startupov. Dávid bol pri zrode softwarového startupu Sold, ktorý neskôr odkúpil Dropbox. Neskôr bol spoluzakladateľom budapešťského Fab Labu a je veľmi aktívny v MIT Media Labe. Na Pioneers 2015 bude porovnávať tvorbu HW a SW startupov.

 

 

Marketing a Sales v tom najlepšiom
Steli Efti
(Close.io), Neil Capel (Sailhru)
Steli sa tento rok vráti na festival aby previedol účastníkov svojím prístupom k predaju. Je CEO a spoluzakladateľ Close.io, platformy ktorá úspešne pomohla tisíckam klientov efektívnejšie predť svoj produkt. Počas svojho vystúpenia ukáže publiku ako vyhodiť polovicu svojho tímu pri piesni Bye, Bye, Bye od N´Sync. Neil je CEO a founder marketingového systému Sailthru, ktorý umožňuje marketérom lepšie personalizovať ich komunikáciu s klientami. Dnes je poradcom pre mnohé startupy, ako napríklad Refinery29.com alebo Zootoo.com a je venture partnerom v Bowery Capital – fond zameraný na podporu startupov v počiatočnej fáze ich vývoja.

 

Perfektné stretunie s investorom, VC tipy a triky
Nicole Glaros
(Techstars), Jon Bradford (Techstars), Fred Destin (Accel Partners)
Vychytávky na stretnutia s investorom priamo od jedných z najdôležitejších venture investorov v Európe. Nicole, Jon Fred sa podelia o svoje hlboké skúsenosti s podnikateľmi v publiku.

 

 

Venture Design pre startupy alebo ako vybudovať úspešný startup
Ethan Imboden
(frog design), Tim Chang (Mayfeld Fund)
Ethan je šéf venture designu vo frog design. Pracuje na rozšírení firemnej ponuky strategických a designových služieb pre startupy. Tim sa v tejto sekcií bude venovať storytellingu pre startupy a bude publiku odovzdávať cenné rady o tom, ako prezentovať biznis okoliu.

 

Ako zažiariť na AngelListe
Gil Penchina
Gil
je investor, s ktorým sa chcete porozprávať. Je zapojený do mnohých projektov ako nadšený angel investor. Je najväčším investorom na AngelListe, kde vedie 10 investičných syndikátov a stojí za ním viac ako 2000 anjelov. Je spoluzakladateľom Fastly a zasadá v boarde vo Vouch Financial. Jeho CV obsahuje ďalšie zvučné názvy, ako Wikia alebo eBay. Gil je angel investorom s 12 ročnými skúsenostami a za tento čas mal prsty vo viac ako 70 spoločnostiach, medzi ktorými boli Linkedin, PayPal alebo Couchsurfing.

 

ROASTED!
Marvin Liao
(500 Startups), Scott Sage(DFJ Esprit), Eric Bovee, (SpeedInvest)
Nie je čo vysvetľovať – startupy, porota, podme roastovať! ROASTED! nie je tradičná pitching súťaž pred porotou, ale naozajstný stret argumentov a prezentačných schopností.

 

Pokiaľ sa ti nepodarilo zohnať lístky, nezúfaj. Minulý rok bežalo niekoľko živých streamov a celkovo pritiahla mediálna aktivita na stránku pioneers.io viac ako 1,2 miliardy unique klikov. Svet sa bude pozerať, pridaj sa aj ty!

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: Pioneers Festival

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK