Pokémon Go zaznamenáva značný pokles

  • Pokémon Go, aplikácia, ktorá spravila počas leta neskutočný ošiaľ a radila sa k najsťahovanejším aplikáciám, začala zaznamenávať pokles. Podľa nových štatistík vydaných Capital Managementom, Pokémon Go registruje ustálený pokles, a to už od poslednej tretiny júla.
Magikarp-in-Pokemon-GO
  • Pokémon Go, aplikácia, ktorá spravila počas leta neskutočný ošiaľ a radila sa k najsťahovanejším aplikáciám, začala zaznamenávať pokles. Podľa nových štatistík vydaných Capital Managementom, Pokémon Go registruje ustálený pokles, a to už od poslednej tretiny júla.

Dáta so Sensor Tower, SurveyMonkey a Apptopia ukazujú, že krivka denne aktívnych užívateľov klesá. Tá činila ešte na začiatku Júla 45 miliónov užívateľov a v priebehu 4 týždňov klesla na 30 miliónov. Tak, ako denné využívanie aplikácie, aj celkový záujem o Pokemon Go klesá.

1x-1

foto: thenextweb.com

Prečo sa to deje?

foto: mic.com

Je jasné, že každá aplikácia skôr či neskôr začne klesať na popularite. Je to spôsobené hlavne inováciami a príchodom nových aplikácií. Prečo však taká populárna aplikácia ako je Pokémon Go zaznamenáva pokles už takto rýchlo po svojom uvedení?

Stráca atraktívitu

foto: tnwcdn.com

Stáva a to každej aplikácii. Na začiatku ponúka svojim užívateľom niečo nové, neprebádané, no po tom, čo si ju vyskúšame, už nie je pre nás taká atraktívna. Pokles zaznamenávajú aj Google Trends dáta.  Jeden z dôvodov môžu byť aj časté nehody, ktoré ľuďom pripomenuli, že pri chôdzi alebo šoférovaní je predsa len lepšie sledovať okolie. Ďalším dôvodom však môže byť aj Olympiáda, keďže pokles zaznamenali aj v období kedy prebiehala. Jednoducho pre ľudí bolo zaujímavejšie fandenie krajanom pri TV ako putovanie za pokémonmi.

Fyzická aktivita

foto:stuff.co.nz

Je to smutné, ale je to tak. To, na čom si zakladala Pokemon Go a teda pohyb sa môže stať jej klinčekom do rakvy. Nejde však len o samotný pohyb, ale aj o zdravie. Brázdiť ulice rozpáleného mesta počas horúcich júlových dní nie je práve príjemné pre náš organizmus, navyše zvýšili sa aj prípady krádeží, ktoré spôsobila práve nepozornosť hráčov Pokémon Go.

Opakovanie

foto: sputniknews.com

Aj tí najskalnejší fanúšikovia uznávajú, že samotná aplikácia sa stáva po čase nudná a z prvotného nadšenia za novými zážitkami sa stala rutina prechádzania, chytenia pokémonov, zvýšenia levela a občasného bojovanie v telocvičniach . Taktiež človeka omrzí zbierať tých istých pokémonov po okolí a za inými druhmi treba ísť naozaj častokrát dosť ďaleko.

Časté problémy

foto: pocket-lint.com

Problémy boli zjavné už od začiatku. Od traileru, ktorý nám ponúkal trošku odlišnú hru až po technické chyby. Práve tie boli často frustrujúce pre samotného hráča. Okrem častej straty spojenia sa jednalo aj o pády a „zamŕzania“ aplikácie.

Aj keď Ninatic priniesol nedávno veľký update, je jasné, že pokiaľ si bude chceuť svojich fanúšikov udržať, bude potrebné urobiť niečo viac pre túto aplikáciu než len malé zmeny.

Zdroj: mic.com zdroj titulnej foto: static.srcdn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech