Policajt musí platiť mastnú pokutu za rýchlosť, osudnou sa mu stala nahánačka zločincov

  • Švajčiarsky policajt sa dostal do problémov so zákonom
  • Pri prenasledovaní zločincov totiž prekročil povolenú rýchlosť
  • Ani špeciálne okolnosti ho nezachránili pred zaplatením pokuty
Pexels
  • Švajčiarsky policajt sa dostal do problémov so zákonom
  • Pri prenasledovaní zločincov totiž prekročil povolenú rýchlosť
  • Ani špeciálne okolnosti ho nezachránili pred zaplatením pokuty

Švajčiarsko je známe kvôli mnohým veciam – jednou z nich sú napríklad prísne zákony ohľadom prekročeni rýchlosti pri jazde áut. Svoje cesty chce mať tento národ pokojné a usporiadané, neváhajú teda udeliť prísne tresty hocikomu, kto sa to rozhodne narušiť. Za prekročenie rýchlosti o 50 km/h si tu napríklad môžete odsedieť až rok za mrežami. Prekročenie o 60  alebo 90 km/h vám môže priniesť zákaz šoférovania až na dva roky alebo odňatie vozidla.

Tejto malej krajine záleží na udržiavaní prikázanej rýchlosti až tak, že neváha sankciovať ani policajtov. V podobnom prípade sa ocitol aj policajt prenasledujúci auto s podozrivími z lúpeže bankomatu. Na mieste, kde mal ísť rýchlosťou 50 km/h jazdil v rýchlosti 95 km/h. Jeho „zbesilú“ jazdu si všimli cestné kamery, ktoré ho neskôr usvedčili. Za svoj prehrešok mu bol udelený finančný trest vo výške 600 švajčiarskych frankov (približne 530 eur).

Policajtovi sa tento fakt samozrejme nepáčil a proti rozhodnutiu sa ohradil s tým, že rýchlosť prekročil v mene zákona. Spor sa tak dostal až na súd. Ani švajčiarske súdy však od trestu neustúpili, zdá sa dokonca, že návrh podporila s ešte väčšou vervou. V rozsudku okrem iného zaznelo, že naháňačka lupičov ako poľahčujúca okolnosť nestačí. Trest by bol policajtovi odpustený len v prípade, že by dôvody za zrýchlením boli život ohrozujúce. To však pre tento prípad očividne neplatilo a policajt odišiel domov o 600 frankov ľahší.

Zdroj: www.autoforum.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech