Polícia bude počas Vianoc na vodičov prísnejšia. Zameria sa na 3 veci

  • Možno si si už aj ty stihol na cestách všimnúť zvýšený počet dopravných policajtov
  • Polícia Slovákov upozorňuje, že tomu tak bude počas celého sviatočného obdobia a nielen na cestách
TASR - Radovan Stoklasa
  • Možno si si už aj ty stihol na cestách všimnúť zvýšený počet dopravných policajtov
  • Polícia Slovákov upozorňuje, že tomu tak bude počas celého sviatočného obdobia a nielen na cestách

Počas kontrol sa budú zameriavať, okrem iného, ​​predovšetkým na najčastejšie prehrešky vodičov. Tými sú aj naďalej nedodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti, nedodržiavanie povinností vodiča, kam patrí aj telefonovanie za volantom, informuje Ministerstvo vnútra SR.

zdroj: unsplash.com

Zákaz používať telefóny (okrem telefonovania s „handsfree“) sa od 1.decembra upravil tak, aby bolo zakázané ho aj držať v ruke. Toto pravidlo sa vzťahuje aj na obdobné digitálne zariadenia.

Nezabúdaj ani na fakt, že v zákone o priestupkoch sa nedávno zvýšila horná hranica pokuty za používanie mobilov počas šoférovania. Kým ešte minulý mesic by si za telefonovanie za volantom zaplatil 50 eur, po novom si budeš musieť prichystať  100 eur v blokovom konaní a v prípade riadneho konania až 200 eur. Vodiči sa počas vianočných sviatkov pochopiteľne nevyhnú ani pravidelným kontrolám na alkohol.

zdroj: minv.sk

Polícia upozorňuje, že počas vianočných sviatkov sa na cestách budú pohybovať aj menej skúsení, takzvaní sviatoční vodiči. Polícia preto už pred Vianocami posilnila hliadky na celom území Slovenska. 

„Predvianočné obdobie je typické ruchom v uliciach a nákupných centrách. Mnohí sa v tom zhone nesústredia a neriadia podľa svetelnej signalizácie a prechádzajú mimo priechod pre chodcov. Viac policajtov bude preto dohliadať na bezpečnosť najmä v okolí nákupných centier. Vyše tisíc policajtov dohliada na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.  Dopravní policajti riadia a usmerňujú premávku na križovatkách a cestách. Aby sa netvorili kolóny, už v tomto období zabezpečujú priepustnosť cestných ťahov,” informuje Ministerstvo vnútra na svojom webe

Čítaj viac TU>> Touto aplikáciou vieš nenápadne privolať Políciu

zdroj: minv.sk

S vianočným obdobím sa neodmysliteľne spájajú aj Štefanské zábavy. Práve týmto dňom už začínajú prípravy na vítanie Nového roka. Nakoľko prax z predchádzajúcich rokov ukazuje, že aj po vianočných sviatkoch je na cestách pomerne hustá premávka, policajti  v tomto období nebudú zaháľať a zvýšia dohľad na cestách.

„Policajti budú dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj na sklonku roka a začiatkom budúceho roka,” dodáva MINV. 

Zdroj: minv.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech