Pou­ži Goog­le Hire a odhaľ per­so­na­lis­tom svo­ju his­tó­riu vyhľa­dá­va­nia

Kristína Vavrová / 17. apríla 2017 / Business

zdroj: google.com/pexels.com

Goog­le budu­je plat­for­mu, kto­rá má pomôcť zjed­no­du­šiť spra­vo­va­nie žia­dos­tí o zamest­na­nie.

Google nezaháľa a neustále prichádza s novými projektami. Aktuálne sa pracuje na jednom s názvom Hire a úloha vytvoriť ho, padla na developerský tím v startupe Bebop – spoločnosť, ktorú Google získal v roku 2015.

zdroj: google.com

Z jednoduchej webstránky, ktorá je aktuálne k dispozícii, je len ťažko povedať, aké funkcie bude Google Hire ponúkať. Je však jasné, že tento projekt by nevznikol, ak by Google nedokázal konkurovať najväčším rivalom v rámci platforiem na hľadanie práce, ako je napríklad LinkedIn.

zdroj: pinterest.com

Vyzerá to tak, že ak si chceš hľadať prácu touto cestou, na prihlásenie budeš potrebovať len svoj Google účet. Musíš však rátať s tým, že tento účet je spojený s celou tvojou históriou vyhľadávania, ku ktorej tak budú mať personalisti prístup. Na jednej strane im tak ušetríš čas, ktorý by strávili manuálnym vyhľadávaním informácií o tvojej osobe, na druhej strane však zrejme budú mať prístup aj k informáciám, ktoré by si radšej so svojím zamestnávateľom nezdieľal.

zdroj: pexels.com

Projekt Hire je najnovší pokus, ktorý táto gigantická spoločnosť prináša. Okrem iného prednedávnom priniesla Areo (slúži ako portál pre donášku jedla a domáce údržbové práce v Indii) alebo Meet (aplikácia pre video konferencie).

zdroj: thenextweb.com

Pridať komentár (0)