Poznáme víťazov Študentskej podnikateľskej ceny 2017

  • Dňa 30.11.2017 sa v budove ústredia Slovenskej sporiteľne, a.s. konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Študentská podnikateľská cena 2017„. Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia . Spoluvyhlasovateľom bolo Združenie podnikateľov Slovenska.
archív: Študentská podnikateľská cena
  • Dňa 30.11.2017 sa v budove ústredia Slovenskej sporiteľne, a.s. konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Študentská podnikateľská cena 2017„. Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia . Spoluvyhlasovateľom bolo Združenie podnikateľov Slovenska.

Cieľom projektu je podporovať študentov v tom, aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou projektu je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas VŠ a získavať nové vedomosti a zručnosti štúdiom na VŠ. Pridaná hodnota je tiež v určitom návode ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ v SR. Zároveň títo absolventi, resp. v súčasnosti študenti, sú potenciálnymi zamestnávateľmi ďalších obyvateľov z rôznych regiónov Slovenska. Zaujímavé podnikateľské príbehy boli odmenené vecnými cenami. Najlepší študenti, podnikatelia, boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácii ako aj so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Odborná porota na základe osobnej prezentácie svojej firmy vybrala reprezentanta Slovenska na svetové finále súťaže, ktoré sa uskutoční v apríli 2018 v Toronte. Projekt je súčasťou celosvetovej súťaže „Global Student Entrepreneur Awards“.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: archív Študentská podnikatelská cena

Niekoľko viet o vyhlasovateľovi: Junior Chamber International-Slovakia je mimovládna, nezisková organizácia, ktorá združuje mladých ľudí a to od študentov VŠ až po samostatných podnikateľov. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od študentov VŠ v SR, chuť stále sa vzdelávať, pracovať na sebe, a tak byť úspešnými, či už ako mladí podnikatelia, alebo ako mladí manažéri. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácii pre mladých lídrov a podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a európskym centrom v Berlíne so zastúpením v 120 krajinách sveta s počtom 200 000 členov.

Spoluvyhlasovateľ: Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov Slovenskej republiky založeným v novembri 1989.

Odborná komisia vybrala zo 41 prihlásených 5 finalistov súťaže a to:

  1. Matúš Čarnogurský – spoločnosť NOCANDO, LTD, Fakulta ekonómie a podnikania, Paneurópska vysoká škola v Bratislave
  2. Lucia Gallová a Bibiána Krausková – spoločnosť Veget, Fakulta sociálnych a ekonomických vied, Univerzita Komenského v Bratislave
  3. Patrik Mazan – spoločnosť Invicta hodinky, Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre
  4. Filip Tomáška – spoločnosť RDL Labs, s.r.o., Ústav manažmentu, Slovenská technická univerzita v Bratislave
  5. Tomáš Szabo – spoločnosť PROROZVOJ, s.r.o. Ústav manažmentu, Slovenská technická univerzita v Bratislave

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: archív Študentská podnikatelská cena

Udelenie špeciálnych cien:

„Cena spoločnosti NAY“- Filip Tomáška – spoločnosť RDL Labs, s.r.o.

„Cena MasterCard za inovácie“– Ing. Tomáš Szabo – spoločnosť PROROZVOJ, s.r.o.

Cena JCI- Slovensko za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh“ – Ľuboš Jurečka, spoločnosť Dreamstory. Ľuboš vytvára sám v rámci jeho firmy Dreamstory personalizované knihy pre deti, ako pre dievčatá, tak aj pre chlapcov. Je v tom celkom úspešný, o čom svedčí aj rýchly nárast objemu predaja takýchto kníh s personalizovaným obsahom. K nosnému produktu pridáva stále viac inovácií.

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Awards“ do Toronta sa stal Matúš Čarnogurský – spoločnosť NOCANDO, LTD, Fakulta ekonómie a podnikania, Paneurópska vysoká škola v Bratislave

Čo za spoločnosť je  NOCANDO, LTD.?

Cieľom firmy bolo združiť športovcov a prevádzkovateľov športovísk, a tak vytvorili unikátnu digitálnu platformu pre športové aktivity na IOS a Android zvanú Sportender. Sportender ponúka užívateľom vytvorenie eventov na športoviskách, ktoré po zazmluvnení s nimi budú k dispozícii na ich aplikácii. Ich platforma zjednodušuje športovanie takým spôsobom , že na jednom mieste si vie človek ihrisko nájsť, pozrieť kedy je voľné, zarezervovať si ho, zaplatiť, a nájsť ďalších ľudí, ktorí majú záujem si zašportovať na danom mieste v daný čas. Firma prezentuje platformu ako nástroj, ktorý môže pomôcť dostať dnešnú generáciu mladých ľudí od obrazoviek, telefónov, či počítačov na športoviská. Môže to byť veľkým prínosom pre väčšiu pohybovú aktivitu mladej generácie a celkovo pre spoločnosť ako takú. V súčasnosti sa podpisujú zmluvy so zástupcami športovísk na Slovensku. Začiatkom budúceho roka plánujú vstúpiť na zahraničné trhy.

zdroj: tlačová správa Študentská podnikateľská cena 2017

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá