Pracovná zdravotná služba – ako ju obísť?

  • Netrvalo to dlho a chalani prišli s riešením, ako obísť túto nezmyselnú povinnosť. Riešenie sa však týka len tých firiem, v ktorých jedinými zamestnancami sú spoločníci alebo konatelia firmy.
image_1418903067.jpeg
  • Netrvalo to dlho a chalani prišli s riešením, ako obísť túto nezmyselnú povinnosť. Riešenie sa však týka len tých firiem, v ktorých jedinými zamestnancami sú spoločníci alebo konatelia firmy.

Na základe včerajšieho článku sa mi ozvali dve spoločnosti. Pri oboch vychádzali náklady na PZS cez 200€ ročne (niečo stojí BOZP, niečo požiarnici, niečo samotná služba). Úplne zbytočné vyhodené peniaze, ktoré vám k zdraviu nepomôžu, práve naopak, akurát vás tak vytočia a máte zbytočné nervy. 

Skrátený návod ako poivnnosť PZS obísť:

1) Zvoláte si vo firme valné zhromaždenie, na ktorom si schválite, že ako konateľ/-ia spoločnosti budete poberať pravidelnú odmenu. Tá môže byť v takej istej výške ako vaša dohoda a v tej istej výške teda budú aj odvody. V sume sa teda nič nemení. Akurát už nebudete zamestnanec/dohodár. Aká to škoda! Na zasadnutí môžete napríklad prebrať aj to, ako sa budete brániť ďalším takýmto nezmyslom. Nie je ich vôbec málo, hlasujte za byrokratický nezmysel roka 2014.

 

2) K 31. 12. 2014 si zrušíte pracovný pomer. Dôvodov môže byť viac, dohodou, pili ste na pracovisku, nevykonávali ste dobre svoju prácu, alebo ako napríklad ja – odmietli ste chodiť do roboty mimo dvanástej hodiny. Verím, že si vymyslíte naozaj dobré dôvody :) 

 

 

Samozrejme, nie je to univerzálny návod. Pre firmy, kde jediný zamestnanec je spoločník/konateľ firmy je to však veľmi dobré riešenie. Viac informácii nájdete v článku na blogu Sročky.sk Ušetrené peniaze viete použiť aj rozumenejšie, ako na to, aby ste počúvali to, čo už dávno viete. A pre svoje zdravia urobíte oveľa viac, ak si k ušetreným peniazom niečo pridáte a kúpite si bicykel. Stačí, aby ste občas vymenili bicykel za auto/mhd/taxík pri ceste do/z práce. Zdraviu zdar!

 

Zdroj: srocky.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK