Pracujeme inak. Qubson

  • Jedného dňa prišla do Connectu posteľ. Okrem nej aj ďalších šesť chalanov, ale tá posteľ! Fascinujúci kus nábytku nás nenechal chladným a doslova nás prinútil vyspovedať Kuba z tímu Qubson. A čo vy, tiež ste zvedaví, na čo je šiestim chalanom jedna posteľ v Connecte?
image_1402940814.jpeg
  • Jedného dňa prišla do Connectu posteľ. Okrem nej aj ďalších šesť chalanov, ale tá posteľ! Fascinujúci kus nábytku nás nenechal chladným a doslova nás prinútil vyspovedať Kuba z tímu Qubson. A čo vy, tiež ste zvedaví, na čo je šiestim chalanom jedna posteľ v Connecte?

Kto stojí za projektom Qubson? Ako ste sa dali dokopy, poznáte sa už dlho?

Súčasný projekt, na ktorom pracujeme ako Qubson v Connecte sa pracovne volá Oculus. Projekt je financovaný americkou spoločnosťou Vivendy Group LLC. Ako team nás dal dokopy koncom októbra minulého roku môj kamoš Andres Perez, zakladateľ projektu ProGrocery, s ktorým už niekoľko rokov spolupracujem na spomínanom projekte. 

Ako dlho už na tomto projekte pracujete?

O tomto projekte sme sa začali baviť niekedy v máji 2013, pomaly sme pripravovali právne podklady a hľadali šikovných ľudí do teamu. Oficiálny kick-off vývoja sa začal 25. 11. 2013. 

K čomu alebo komu to slúži? Na čo je to vlastne dobré?

Projekt je zameraný na ochranu pacientov v nemocniciach, náš systém má zamedziť pádom z postele pacientov a tiež vytváraniu preležanín.

Pri testovaní matracov skenujete až 300 polôh, máš nejakú svoju obľúbenú? :) Ako ste sa dostali k takému dlhému zoznamu polôh?

Mojou najobľúbenejšou polohou je takzvaný „Cannon ball na hlave“. Ja osobne som túto polohu vynašiel po mnohých iteráciách a ťažkom single brainstormingu. Žiaľ táto poloha bola z testovacej vzorky polôh vyradená teamom a dôvod vyradenia mi nebol nikdy oznámený. 

Nájde sa aj nejaká funny story zo skenovania polôh?

Najzábavnejšie je, keď pozývame ľúdí z nášho okolia, aby nám pomohli pri testovaní vetou „Máš dnes čas tak 30 minút? Potrebujem s tebou otestovať matrac.“ No a potom, keď ľudia prídu do Connectu, tak si myslia, že sme predajcovia postelí.

Ako vyzerá váš pracovný deň?

Pracujeme už od rána, väčšinou sme v Connecte okolo deviatej. Zvyčajne to vyzerá tak, že chalani kódia a ja sa venujem testovaniu a vychytávaniu chýb. Niekedy máme aj zábavné dni kedy potrebujeme otestovať systém a vtedy potrebujeme rôzne počty ľudí, ktorí potom prichádzaju a váľajú sa nám po posteli.

 

Aké máte plány do budúcna? Dobiť Ameriku? :)

Naším cieľom je do konca februára dokončiť prototyp a tento odoslať do spojených štátov na prvé testovanie. No a potom dobiť Ameriku.

Nejaký sen? Čomu by si sa chcel venovať po ukončení projektu?

V marci si zoberiem nejaký čas dovolenku a potom budem pracovať na vyššie spomenutom projekte ProGrocery, ktorý sa zaoberá distribúciou dát medzi výrobcami produktov a retail reťazcami v Texase.

Zdroj: Connect-network

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech