Prečo je účasť na hackathone jeden z najlepších nápadov, aké môžeš mať?

  • Predstav si partiu programátorov, grafikov a iných kreatívcov zavretých v jednej miestnosti, Red Bull tečie potokom, všade sa válajú krabice od pizze a všetky unavené oči smerujú na monitory.
iot_pc_revue_pri_praci
  • Predstav si partiu programátorov, grafikov a iných kreatívcov zavretých v jednej miestnosti, Red Bull tečie potokom, všade sa válajú krabice od pizze a všetky unavené oči smerujú na monitory.

Možno to znie pochybne, no v skutočnosti pravdepodobne práve prebieha hackathon a tvoria sa nápady, ktoré môžu zmeniť firmu/mesto/krajinu či svet k lepšiemu.

Vieš, keď sa hovorí o hackatone, mnohí spochybňovači hovoria niečo v štýle, že tie veci môže človek robiť aj bez toho, aby sa takto mučil. Že projekt, ktorý sa snaží partia zvládnuť za 24 hodín by si pokojne mohla rozdeliť do 2 týždňov a bez únavy ho dokončiť. No ja ti poviem, ako by taký projekt pravdepodobne skončil. Desiatkami nezmyselných porád, snahou o dokonalosť a nekonečnou prokrastináciou. Veď je ešte čas.

spolocna_iot

foto: microsoft

Vďaka tomu, že máš na uskutočnenie svojej vízie naozaj málo času, je nutnosťou sústrediť svoju energiu tam, kde je to potrebné. Vieš, že nemáš čas, preto zrazu dokážeš vytvoriť za 2 hodiny niečo, čo by ti trvalo 8. Hackaton je skvelým spôsobom, ako zistiť, kde sú tvoje limity a čoho si v skutočnosti schopný. Je to ako pri behu. Bežíš a máš pocit, že lepšie to už nepôjde, že toto je tvoja hranica. Potom sa zúčastníš bežeckých pretekov a prekonáš sa o niekoľko minút.

Hackathony nie sú o práci na nezmysloch. Je to práve o inováciach. O vylepšení existujúcich vecí. O nápadoch, ktoré môžu byť zrealizované za 24 hodín a ich dôležitosť pre firmu môže byť obrovská.

Láka ťa to? Hackathony sú nielen súčasťou firiem, ale aj mnohých coworkingov a inkubátorov. Pravidelne ich na Slovensku organizuje napríklad aj Microsoft, pričom táto udalosť má dokonca medzinárodný charakter – koná sa súčasne v 16 krajinách sveta.

Ďalším príkladom je Connect, ktorý má za sebou už niekoľko hackathonov. Dokáže ti pomôcť s poskytnutím priestorov alebo aj samotnou organizáciou.

12920993_10207365200946407_481101965_n12935397_10207365200706401_1457353980_n

foto: microsoft

zdroj titulnej foto: microsoft

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech