Predával stavebné zvyšky, dnes je miliardárom. V Nepále prekopala svoj život, je dôležité byť ticho (NEWSLETTER)

ZOOM, Sound Healing Slovakia
Ilustračný obrázok, Unsplash/Mourizal Zativa, Facebook/Sound Healing Slovakia

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy: 

  • Od imigranta k šialene úspešnému miliardárovi. Príbeh zakladateľa firmy Zoom je plný driny, potu a odriekania
  • Slovenka odišla z klasickej práce do Nepálu. Meditácie v kláštore s budhistickými mníchmi jej zmenili život
  • Bude lietanie na dovolenku privilégiom len očkovaných? Poznáme zoznam najbezpečnejších aeroliniek na rok 2022

Od imigranta k šialene úspešnému miliardárovi

Pandémia koronavírusu zmenila mnohé. Počnúc nákupmi a návštevou školy, končiac výkonom zamestnania. Ak to situácia dovoľovala, mnohí prešli na prácu formou home office. Ak patríš do skupiny ľudí, ktorí prácu vykonávali z pohodlia domova, pravdepodobne ti platformu Zoom ani nemusíme predstavovať.

Program, ktorým sa realizujú videokonferencie, sa stal denným chlebom mnohých ľudí. Málokto však pozná človeka, ktorý za zrodom spomínanej značky stojí.

Ak si doposiaľ nepočul meno Eric Yuan, zoznámte sa. Ide o 51-ročného generálneho riaditeľa a zakladateľ spoločnosti Zoom. Výška jeho majetku sa odhaduje na viac ako 17 miliárd dolárov, a tiež sa umiestnil na zozname Forbes 400 najbohatších Američanov.

Ak sa práve chystáš preskočiť nasledujúce riadky v domnienke, že život spomínaného muža ťa nemá prečo zaujímať, zadrž. Príbeh čínskeho internetového podnikateľa inšpiruje ľudí po celom svete!

Keď bol  Yuan mladší, zbieral stavebné zvyšky, ktoré nachádzal na ulici, aby ich následne mohol vymeniť za hotovosť. Neskôr sa zapísal na Shadong University of Science and Technology, kde navštevoval dva kurzy. Ako informuje portál Success Story, išlo o odbornú informatiku a aplikovanú matematiku.

V tom čase mal 19-ročný Yuan priateľku, ktorá ale navštevovala inú vysokú školu. Keďže sa s ňou kvôli obrovskej vzdialenosti mohol vídať len dvakrát do roka, premýšľal, ako by svoju priateľku mohol vidieť častejšie.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie