Prenosný laserový projektor od Sony, ktorý si zamiluješ

  • Japonská značka má ďalší zaujímavý produkt na trhu.
IMG_0837
  • Japonská značka má ďalší zaujímavý produkt na trhu.

Raz za čas prídu záblesky starej Sony, spoločnosti, ktorá nám priniesla skvelé produkty ako Walkman, Diskman alebo legendárnu konzolu Playstation. Medzi tieto zázračné vecičky sa môže zaradiť laserový projektor s názvom MP-LC1.

Konkrétne ide o pico projektor, čo je jedna z tých vecí, ktorá jedného dňa naplní svoj potenciál. Dnes to však ešte nebude. Uberá sa však dobrým smerom. Pozri sa na vlastné oči.

IMG_0849

Lasery sa bežne nemusia využívať len na operáciu očí či veľkolepé vedecké výskumy ale aj na projektovanie obrazu, ktorý je neustále zaostrený.V noci za absolútnej tmy a vypnutých svetlách má obraz kvalitu takmer ako bežný LCD televízor. Navyše sa dá spárovať i so smartfónom! Na to ti stačí HDMI kábel a „vualá“ – môžeš prehrávať obraz na hocijakom predmete.

Na trhu ide zatiaľ o jeden z najlepších pico projektorov a jediný jeho súper predstavuje PicoPro, ktorý využíva takmer rovnakú technológiu. Za cenu $350 dolárov dostaneš malú prenosnú mašinku, ktorá sa ti zmestí do vrecka, funguje na vlastnej baterke a prehráva obraz na akomkoľvek predmete. Sony predsa len stále vie, ako na to.

IMG_0840

zdroj: theverge.com, zdroj fotogarfií: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech