Prezidentka je na Slovensko hrdá, arabských šejkov sme ohúrili šikovnosťou. Moderátor Junior chce dobyť krajinu jedlom (NEWSLETTER)

  • Jedinečný prémiový street food ponúka školy varenia so súkromným DJ-om
  • Vodíkové auto či halušky. Slovensko vyráža na podujatí EXPO Dubaj všetkým dych
  • Ženy či muži, za Ukrajinu sú pripravení bojovať úplne všetci
Dizajn bez názvu-6
SIU/IG/Šuhajíci pri panvici
  • Jedinečný prémiový street food ponúka školy varenia so súkromným DJ-om
  • Vodíkové auto či halušky. Slovensko vyráža na podujatí EXPO Dubaj všetkým dych
  • Ženy či muži, za Ukrajinu sú pripravení bojovať úplne všetci

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy: 

  • Moderátor „Junior“ spoluzaložil prémiový street food. Šuhajíci pri panvici ponúkajú aj školy varenia so súkromným DJ-om
  • Halušky aj vodíkové auto. Slovensko na EXPO v Dubaji dokazuje celému svetu, že je konkurencieschopné
  • Putin by nemal podceňovať lásku Ukrajincov k vlasti. Za slobodu sú pripravené bojovať aj ženy, hovoria domáci

Revolúcia gastro biznisu 

Slovensko je síce malá krajina, no s veľkou koncentráciou talentu. Dokazuje to napríklad projekt Šuhajíci pri panvici, za ktorým stojí známy moderátor Milan „Junior“ Zimnýkoval a šéfkuchár Marek Ort.

Začalo to nevinným rozhovorom o zábavnej škole varenia, z ktorého sa zrodil úspešný gastronomický projekt. Šuhajíci pri panvici sú dnes zážitková gastronómia a pop-upy, premium streetfood, event streetfood, grill centrum, private chef, nastavenia jedálnička, prevádzky, školenia a produktové spolupráce. 

Ich školy varenia sa stali vychýrenými. Junior spomína, že už ich druhý event bol úplne iným levelom. Veď kto by čakal DJ-a, profesionálneho fotografa či vlastné zástery? „Výsledkom bol štvortisícový upselling a okamžité zopakovanie eventu,“ zaspomínal si moderátor. 

To, že sú špička, pociťujú aj na tom, že ich nápad bol niekoľkokrát odkopírovaný. Aktuálne sa sústreďujú najmä v Bratislave a na východnom Slovensku, no plánujú dobyť aj ďalšie slovenská mestá. V ich plánoch figuruje aj Česko.

Boli náznaky na franšízu v Prahe, Banskej Bystrici a Bratislave, ale kríza stopla tieto plány,“ konštatuje Junior.  

Šuhajíci pri panvici sú výnimoční aj tým, že dbajú na ekológiu. V ponuke majú napríklad otrubové taniere, ktoré sú podľa slov Juniora populárne najmä na študentských akciách: „Keď dôjdu peniaze a prídu si vypýtať aspoň tanierik, ktorý sa dá zjesť. To nás baví.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá