Reklamu, v ktorej pitvajú plyšáka, pravdepodobne nezakážu

  • PETA prichádza s reklamou plnou krutosti, na ktorú sa však vydržíš pozerať
  • Plyšový medvedík v nej zažíva presne to, čo zvierá určené na testy kozmetiky
TEDDY
YOUTUBE
  • PETA prichádza s reklamou plnou krutosti, na ktorú sa však vydržíš pozerať
  • Plyšový medvedík v nej zažíva presne to, čo zvierá určené na testy kozmetiky

Ako ľuďom ukázať nesmiernu krutosť, ktorú aj v túto chvíľu zažíva obrovské množstvo zvierat, na ktorých sa testuje kozmetika či iné produkty? Samozrejme, každého určite zasiahnu drastické fotografie a videá, polomŕtvych dokrvavených zvierat v klietkach. Toto však nesmiete ukázať v spotoch, ktoré uvidia milióny divákov po celom svete.

PETA tento rok predstavila premyslený a trefný spot. Malé dievčatko v parku stráca jej obľúbeného plyšového medvedíka. Toho nájde krutý vedec, ktorých ho nakladá do dodávky a vezie do svojho laboratória.

Agentúra  VMLY & R tak dokonalou metaforou naráža na problematiku testovania na zvieratách, o ktorej sa hovorí menej ako by sa malo. V spote vedec následne pripúta bezbranné zveira na operačný stôl a do očí mu vpichne injekciu s modrou tekutinou. Oholí mu hlavu, otvorí hruď, aby videl ako daná láka zasiahla vnútorné orgány medvedíka- zvieraťa. Medvedík následne končí v koši a vedec si zvlieka zakrvavené rukavice.

V skutočnosti musia takéto správanie trpieť psy, potkany či šimpanzy, ktorých rany široká verejnosť nevidí. Tá vidí len elegantný flakón parfému, či dizajnových obal krému, ktorý musí mať doma.

PETA vždy takto šetrne k divákovi nepristupovala. Napríklad v kampani  „Meet Your Meat“ ukázala reálne zábery z bitúnku. Mnohých taktiež pobúrila reklama, v ktorej PETA spája nízku výkonnosť v posteli s konzumáciou mäsa. Teto spot nesmel byť nakoniec odvysielaný ani na veľkolepom Super Bowl.

PETA sa v tomto prípade bránila, že reklama mala za cieľ  poučiť ľudí o rizikách konzumácie potravín s vysokým obsahom cholesterolu, ako sú mäso, vajcia a mliečne výrobky, ktoré môžu spomaliť krvný obeh a viesť k erektilnej dysfunkcii. Na druhej strane vegánske potraviny, vrátane čerstvého ovocia a zeleniny, môžu podľa nich pomôcť s prekrvením všetkých orgánov v tele.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech