Remišová si dupla v nesprávny čas. Vláda neposlúchla odborníkov úplne, škôl sa lockdown netýka (NEWSLETTER)

pjimage (9)
TASR/ Jakub Kotian, TASR/AP

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Vláda schválila celoplošný lockdown na dva týždne. Obmedzenie pohybu by malo začať platiť od zajtra. 
  • Žena, ktorá vychovala tri úspešné deti. Mama Elona Muska sa k svojim deťom nesprávala ako k bábätkám, naučila ich tvrdo pracovať. 
  • Slovenka porozprávala o štúdiu v zahraničí. Naspäť na Slovensko sa vrátiť nechce.

Núdzový stav začne platiť od dnešnej polnoci

K dnešnému dňu bolo 3 200 hospitalizovaných pacientov. Slovenské nemocnice tak dosiahli stav humanitárnej krízy. „V tejto fáze odporúčame prijatím uznesenia vlády vypnúť COVID automat a aplikovať prísne celonárodné obmedzenia,“ píše sa vo vládnom dokumente.

A tak sa aj stalo. Kvôli zlej pandemickej situácii sa vláda na dnešnom rokovaní rozhodla zaviesť opäť tvrdý lockdown. Trvať by mal zatiaľ dva týždne a platiť by mal začať s príchodom polnoci.

Lockdown znamená značné obmedzenie pohybu ľudí v krajine. Jeho hlavnou úlohou je aktuálne pomôcť stabilizovať situáciu v nemocniciach. Ak by vláda nezasiahla a opatrenia by zostali také, aké aktuálne máme, podľa matematika Richarda Kollára by sme vrcholu incidencie, teda počtu nových prípadov, čelili približne týždeň pred Vianocami.

Počas nasledujúcich dní bude pohyb ľudí obmedzený zákazom vychádzania, ktorý platí od 5.00 h do 1.00 h. Školy zostanú naďalej otvorené, tie by sa mali zatvárať ako posledné. Za toto rozhodnutie sa postavila strana SaS, ktorá si uplatnila právo veta. Zároveň súhlasí s tým, aby bolo testovanie na školách povinné. Odborníci z konzília navrhovali uzavrieť školy úplne.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie