Šialene produktívni ľudia majú spoločné tieto štyri veci, začni na nich pracovať aj ty

  • Vždy je najlepšie učiť sa od tých najlepších. Ak chceš zvýšiť svoju produktivitu, mal by si sa zamerať na to, čo majú tí najproduktívnejší ľudia spoločné
  • My sme to však zistili za teba. Sú to tieto 4 veci, na ktorých môžeš začať pracovať už dnes
Unsplash
  • Vždy je najlepšie učiť sa od tých najlepších. Ak chceš zvýšiť svoju produktivitu, mal by si sa zamerať na to, čo majú tí najproduktívnejší ľudia spoločné
  • My sme to však zistili za teba. Sú to tieto 4 veci, na ktorých môžeš začať pracovať už dnes

Každý nový deň začínajú so sústredenou mysľou

Sústredenosť je základným kameňom produktivity. Šialene produktívni ľudia totiž nedovolia, aby im niečo rozptýlilo myseľ už hneď ráno. Dosiahneš to pomerne jednoducho. Prvou zásadou je začať sa venovať práci naozaj až v práci – teda nie napríklad pri raňajkách. Ďalej je dôležité mať presný harmonogram dňa a taktiež vytvoriť si pohodlie hneď ráno – teda napríklad nemeškať, aby si sa nedostal do časového stresu. Potom si priprav šálku obľúbenej kávy, vypni si notifikácie na mobile a začni. Áno, také jednoduché.

Uistia sa, že ich týždenné ciele smerujú k dosiahnutiu niečoho väčšieho

Je dôležité vedieť, prečo to vlastne robíš, nakoľko z hľadiska dlhodobej motivácie ti odpovede ako „Kvôli peniazom“ alebo „Pretože nič iné voľné nebolo“ nepostačia. Uisti sa, že všetko robíš pre niečo a všetkým, čomu venuješ svoj čas smeruješ k naplneniu svojich najväčších a najodvážnejších cieľov.

Zdroj: unsplash.com

Rozumejú rozdielu medzi slovami „dôležité“ a „naliehavé“

Všetci tí šialene produktívni ľudia vedia, aký je významový rozdiel medzi týmito dvomi slovami. Správna odpoveď znie nasledovne: veľa vecí je naliehavých, no naliehavosť zvyčajne určuje len niekto, kto očakáva okamžitú odpoveď. Je na tebe, aby si posúdil dôležitosť toho, čo niekomu „horí“. Zameraj sa predovšetkým na veci, ktoré sú dôležité pre teba, a ktoré pre teba majú nejaký zmysel a pridanú hodnotu.

Vytvárajú si istý druh rutiny, ktorá im vyhovuje

Áno, rutina je zabijakom kreativity, no produktivite môže naozaj do veľkej miery pomôcť. Vytvor si zo svojho denného harmonogramu rutinu do takej miery, ako ti to charakter práce dovoľuje. Napríklad – ihneď ráno vybav tie najnepríjemnejšie veci, potom sa venuj odpovedaniu na maily, potom sa naobeduj, potom si daj tvorivé poobedie… Je to len na tebe. Ide jednoducho len o to, že keď budú tvoja myseľ a tvoj mozog automaticky nastavené na to, čo bude nasledovať, naozaj budú pracovať oveľa lepšie, než ako keby si medzi úlohami každý deň náhodne „skákal“.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech