Škoda Scala odhalila prvé fotky progresívneho interiéru

  • Najväčší displej vo svojej triede pre virtuálny kokpit a systémy infotainmentu
  • To ponúka nová Škoda Scala, ktorá bude mať svetovú premiéru už o pár dní
scalacover
Škoda Auto, motor1.com
  • Najväčší displej vo svojej triede pre virtuálny kokpit a systémy infotainmentu
  • To ponúka nová Škoda Scala, ktorá bude mať svetovú premiéru už o pár dní

Približne týždeň pred svetovou premiérou v Tel Avive predstavuje Škoda svoje prvé fotografie interiéru vozidla nového modelu Scala. Pôsobivý koncept interiéru českej značky sleduje výtvarný smer, ktorý vytýčila štúdia Škoda Vision RS. Elementárne súčasťou dizajnu sú pritom vysoko umiestnený centrálny displej v zornom poli vodiča a novo tvarovaná prístrojová doska.


„Nová Scala je prvým sériovým vozidlom, v ktorom realizujeme náš nový koncept interiéru a spolu s novými farbami a materiálmi zavádzame aj modernizovaný dizajnový jazyk. Premiéra modelu SCALA je počiatkom novej identity značky Škoda, ktorá je emocionálna a zároveň funkčná,“ hovorí vedúci dizajnu interiéru spoločnosti Norbert Weber.


Ústredným bodom konceptu interiéru dlho očakávaného modelu je obrazovka s uhlopriečkou až 9,2 palca – najväčšia vo svojom segmente, na ktorú ako vodič, tak spolujazdec dobre vidí. Voľne stojaci displej je lemovaný charakteristickou linkou, ktorá sa odvoláva na emocionálne línie kapoty. Táto línia pod displejom okrem toho tvorí aj ergonomickú oporu pre ruku, ovládajúcu dotykovú obrazovku.

Taktiež ovládanie klimatizácie v stredovom paneli a tlačidlá pre systém štart-stop, voľbu jazdného profilu alebo parkovacieho asistenta, priamo pred radiacou pákou, sú vodičovi pekne na dosah. Bočné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a posilňujú optickú šírku a veľkorysý dojem priestrannosti.


Prístrojová doska a výplne predných dverí majú kvalitný mäkčený povrch s novou špecifickou štruktúrou. Tá napodobňuje kryštalickú štruktúru a v budúcnosti bude pre štýl značky Škoda typická. Svetová premiéra nového modelu Škoda Scala sa koná 6. decembra 2018 v Tel Avive (Izrael).

 

Škodu Scala zamaskovali pri Lennonovej stene

Scala dostala v spolupráci s českým street artovými umelcom Chemis extravagantné maskovanie. Pri Lennonovej stene v blízkosti Karlovho mosta v Prahe sa tento kompaktný mode stal turistickým magnetom.


Čo vyzerá ako bežná mestská plocha pre graffiti, má svoj vlastný zvláštny príbeh a nesie meno Johna Lennona. Spevák bol hrdinom československej mládeže v čase, keď bola počas komunizmu v bývalom Československu západnej hudba zakazovaná. Od tej doby sa múr na Malej Strane v Prahe, pokrytý pestrou zmesou pouličného umenia, stal symbolom dôležitosti vlastného názoru a odvahy k slobodnému vyjadreniu vlastného presvedčenia.

Český street artový umelec CHEMISE a fotograf a influencer Dave Krugman z New Yorku sa na tomto mieste stretli, aby vytvorili spektakulárne video, ktoré prepája symboliku miesta s novým vozidlom SCALA.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech