Slo­vá­ci vyhra­li Pra­gu­eC­run­ch!

Peter Kováč / 4. júla 2014 / Tools a produktivita

Slo­ven­ský star­tup Cloud­fen­der sa stal víťa­zom kon­tes­tu Pra­gu­eC­run­ch, kto­rý sa vče­ra konal v Pra­he. Toto víťazs­tvo je potvr­de­ním kva­li­ty slo­ven­ský­ch star­tu­pov, kto­ré do veľ­kej mie­ry domi­nu­jú na čes­kej star­tu­po­vej scé­ne. Víťaz vyhral ‘’tiket‘‘, kto­rým sa dosta­ne na najp­res­tíž­nej­šiu súťaž TechC­run­ch Dis­rupt, kto­rý sa bude konať v San Fran­cis­cu.

Cloud Fender je bezpečnostná platforma pre malé a stredné podniky a spotrebiteľov, ktorá chráni všetky ich cloudové dáta. Cloud Fender pracuje s veľkými cloudovými službami ako sú Dropbox, Google Drive, Evernote, Box a OneDrive. Pripojí sa k vašim cloud dátam pomocou poskytnutého oprávnenia a chráni ich. Služba monitoruje, kto všetko má prístup k vašim súborom. 

Zaznamenáva, aké súbory a priečinky si daná osoba prehliada vo všetkých vašich cloudových službách. Prepracovaný algoritmus určuje podozrivé aktivity v prístupových oprávneniach a vás na to okamžite upozorní.

 

Za Cloud Fenderom stojí Ondrej Prostredník - na pozícii CEO a Juraj Pelikán ako CTO. So svojim projektom sa zúčastnili už aj na medzinárodnom sympóziu MIT eTeams Accelerator, kde zúčastnené startupy prezentovali svoje nápady pred komunitou ostatných startupistov, investorov a ďalších inovátorov.

Chalani majú veľmi dobrý drive a progress, ktorý sa im podaril za pomerne veľmi krátky čas, keďže CloudFender je úplne bejbi a vznikol len 1.4 2014. The Spot tvorí basecamp pre týchto chalanov, čo im určite pomohlo developovať produkt na úroveň, v ktorej sa nachádza práve teraz. 

Ostáva nám pogratulovať a vyzvať všetky slovenské existujúce a ešte neexistujúce startupy, aby nasledovali zatiaľ síce malé, no inšpirujúce úspechy slovenských startupových trendsetterov.

Pridať komentár (0)