Slovákov čakajú výrazné obmedzenia, 24 okresov bude v čiernej farbe. Známy MMA bojovník sa prezlieka za Drag Queen (NEWSLETTER)

newsletter
MZ SR, Instagram/Diegogarijo

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Padol rekord tretej vlny. Väčšina okresov bude od budúceho týždňa bordovo-čierna. 
  • Politička Jana Bittó Cigániková prehovorila otvorene o biznise. Liberálka zaspomínala na ťažké časy.
  • Mimo ringu drag queen. Príbeh MMA bojovníka, ktorý vystupuje aj v travesty šou. 

Čiernej bude opäť viac

Pandemická situácia na území Slovenska sa nezlepšuje. V utorok pribudol rekordný počet nakazených od začiatku tohto roka. Pozitívny výsledok PCR testu malo takmer 5 000 ľudí, z nich viac ako 70 % nebolo zaočkovaných. Pozitivita dosiahla úroveň 24 %.

Premiér Heger sa dnes ráno na tlačovej besede vyjadril, že až 80 % z aktuálneho počtu hospitalizovaných pacientov je nezaočkovaných, prípadne sú zaočkovaní iba jednou dávkou. Momentálne na Slovensku denne pribúda v priemere viac ako 3 000 nových prípadoch.

Rastúce čísla sa odzrkadlili aj v COVID automate. Počas dnešného rokovania vláda schválila nové rozdelenie okresov. Od 1. novembra bude podľa COVID automatu na mape 24 čiernych okresov. Pre porovnanie, tento týždeň ich bolo desať.

Zhoršujúca sa situácia sa prejavuje aj v nemocniciach. Minister Lengvarský dodal, že „sme, našťastie, len na 32 % maximálnej vyťaženosti nemocníc, no medziregionálne rozdiely sú veľké“.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie