Slovenské chrumky žnú úspech po celom svete. Firma hlási miliónové tržby

  • Na Slovensku sú poprednými výrobcami biosnackov
  • Biosaury nájdeš po celom svete
  • O firme sme sa porozprávali s CEO Gabrielom Hindákom
Na snímke tím firmy McLLOYD'S.
McLLOYD'S
  • Na Slovensku sú poprednými výrobcami biosnackov
  • Biosaury nájdeš po celom svete
  • O firme sme sa porozprávali s CEO Gabrielom Hindákom

Začínali ako rodinná firma s predajom tradičných okrúhlych oplátok so syrom a bryndzou. Dnes zamestnávajú cez 100 ľudí a prostredníctvom najnovších technológií robia na Slovensku to, čo zatiaľ nikto iný. Vyrábajú organické bezlepkové snacky pre všetky vekové kategórie, ktoré dbajú na ekológiu a zdravie.

S nápadom vstúpiť na trh s biosnackmi prišiel majiteľ firmy Ján Cibulka, ktorý cestoval a analyzoval trh v západných krajinách. Odtiaľ načerpal potrebnú inšpiráciu a odpozoroval „snackingové“ návyky spotrebiteľov.

„Doteraz veľa krajín nemá v obchodoch ani len miesto pre obdobnú kategóriu biotovarov, takže pár rokov dozadu to bolo priekopnícke a, samozrejme, tiež veľmi rizikové, ale vyplatilo sa,“ konštatuje CEO spoločnosti McLLOYD’S Gabriel Hindák.

Trh s bioproduktmi sa pre firmu stal kľúčovým a dnes exportujú produkty do 50 krajín v Európe, Amerike a Ázii.

Miliónové investície a prvenstvo v Európe

Firme v podnikaní pomohlo rodinné zázemie. Kľúčovým však bolo aj financovanie z externých zdrojov. V čase začiatkov to boli podnikateľské úvery a tiež rôzne typy dotácií a podpory zo strany štátu.

Neskôr prišla investícia do technológií a v pomerne krátkom čase aj prvé produkty v podobe Biosaurov, ktorí vznikli od prvej idey až po spustenie výroby v rozmedzí necelých dvoch rokov.

Investície na nákup technológií sú podľa slov Hindáka nad hranicou niekoľkých miliónov eur. Najnovšou inováciou je linka na pečené čipsy, ktorú majú ako prví v Európe a jej hodnota s príslušenstvom predstavovala viac ako 1 milión eur.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Finstat, Ifoam, The Business Research Company, McLLOYD

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá