Slovenský Ambiscreen si posvietil na Indiegogo : Tisíce eur po pár hodínách zbierky!

  • Slovenský startup AmbiScreen má iba po niekoľkých hodinách slušne rozbehnutú kampaň na Indiegogo! Ľuďom sa nápad očividne páči. Čo naň hovoríš ty?
image_1448967123.jpeg
  • Slovenský startup AmbiScreen má iba po niekoľkých hodinách slušne rozbehnutú kampaň na Indiegogo! Ľuďom sa nápad očividne páči. Čo naň hovoríš ty?

AmbiScreen Filipa Kovalovského je univerzálne samostatné okolité osvetlenie pre akékoľvek pripojené zariadenie alebo obrazovku.

 

 

Nie je to prvý nápad tohoto typu na svete, no AmbiScreen vyzerá fakt dobre. Potenciál naznačil už na Pioneers Festival 2015 vo Viedni, kde bol projekt vybraný medzi TOP 80 najlepších technologických startupov a dostal sa do svetových médií ako CNN Europe, The Economist, Financial Times či Bloomberg.

AmbiScreen je teda modulárna otvorená platforma pre navodenie okolitého osvetlenia pre každý displej a obrazovku, hraciu konzolu, DVD prehrávač, set-top box, PC, Mac, PlayStation, Xbox a akékoľvek ďalšie zariadenie. V praxi to znamená že ho k vybranému zariadeniu pripojíš a on prispôsobí okolité svetlo tomu, čo sa na obrazovke deje. Takto chráni tvoj zrak a zároveň navodzuje tú správnu atmosféru.

 

 

AmbiScreen môžeš použiť s ostatnými zariadeniami, ale aj bez nich, ako autonómny systém náladového osvetlenia. AmbiScreen je súčasne prvý dizajnový miniatúrny počítač s ovládačom okolitého osvetlenia, ktorý má priamo v sebe zabudované multimediálne centrum.

 

„AmbiScreen vzniklo po dlhoročnom hľadaní vhodného zariadenia pre navodenie krajších svetelných scén v domácnosti. Hľadal som zariadenie, ktoré by dokázalo navodiť svetelnú pohodu pri chilloutovaní, rozvibrovať atmosféru pri organizovaní party, upokojiť mysel pri čítaní knihy, prípadne odprevadiť do ríše snov pri zaspávaní. Súčasne to celé malo byť dostatočne otvorené na to, aby som sa v tom ja, ako pokročilý užívateľ vedel vŕtať a pridávať si a meniť čo potrebujem. Také zariadenie sme na trhu nenašli, tak sme sa rozhodli, vytvoriť si ho. Štvalo ma, že všetky zariadenia na trhu boli uzavreté – nemám rád, keď ma obmedzujú, preto bolo nosnou myšlienkou, neurobiť tú istú chybu ako ostatní, teda nechať toto zariadenie dostatočne otvorené pre pokročilých užívateľov, ktorí si ho chcú vylepšovať a pridávať nové funkcie, aby vznikli ešte lepšie myšlienky, než boli tie naše na začiatku,“ hovorí Filip.

 

„Čo si budeme hovoriť, trend zariadení spolu prepojených a pripojených na internet je už dávno tu, takže IoT je našim ďalším prvkom, ktorý chceme implementovať. S tým sa dajú robiť bapriam neobmedzené veci. Do budúcna chceme zariadenie posúvať a rozvíjať tak, aby sa stalo centrálnym bodom, ktorý bude prepájať ďalšie zariadenia a bude tak spríjemňovať bývanie. I po čase, ktorý sme investovali do vývoja, sme len na začiatku cesty.“

 

„Týmto všetkým sa líšime od všetkých. A áno, keď sa bavíme o osvetlení a podobných produktoch, dájú sa spomenúť i ďalšie veci, napr. to, že sme priniesli jedno ucelené zariadenie all-in-one, použiteľné s i bez ostatných zariadení (xbox, TV, PC, DVD, TV tuner, PlayStation,…), s rôznymi vstupmi (digitálne i analógové), s predinštalovaným mediálnym centrom OpenELEC, so vstavaným náladovým osvetlením a ďalšími svetelnými efektmi, ktoré pozitívne ovplyvňujú psychiku a pomáhajú chrániť oči. Proste pecka. :)“

 

 

Projekt môžeš podporiť v kampani, ktorú AmbiScreen spustil dnes a potrvá 40 dní. Štandardný model AmbiScreen ťa cez zbierku vyjde na 149 dolárov, teda o 50 dolárov lacnejšie, než bude maloobchodná cena. Za nejakých 11 hodín vyzbieral Ambiscreen $8540 dolárov z celkového cieľa $50,000 dolárov a čiastka rýchlo stúpa.

Vyzerá to tak, že po CulCharge, DEV1S a Dungeon Sisters bude mať Slovensko za sebou ďalšiu úspešnú zbierku. Držíme palce!

Projekt môžeš podporiť v kampani na Indiegogo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech