Sme národ pivopičov. Záujem o dobré orosené na terasách stúpol až o 20 %

  • Nie je prekvapením, že pivo patrí medzi najobľúbenejšie nápoje Slovákov
  • Záujem o zlatý mok je čoraz vyšší
  • Môžu za to aj otvorené terasy
pjimage – 2021-06-02T115442.669
Unsplash/Brittani Burns Unsplash/Joaquin Romero
  • Nie je prekvapením, že pivo patrí medzi najobľúbenejšie nápoje Slovákov
  • Záujem o zlatý mok je čoraz vyšší
  • Môžu za to aj otvorené terasy

Záujem o čapované pivo stúpol v partnerských podnikoch Plzeňského Prazdroja Slovensko medziročne o 20 %. Denne pribúda 15 až 60 nových partnerských prevádzok, ktoré robia prvýkrát objednávku. Od otvorenia terás si podniky objednali spolu viac ako 40-tisíc hektolitrov piva. Informovala o tom v stredu hovorkyňa spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko Zdenka Huňady.

Plzeňský Prazdroj Slovensko je pivovovar s 550 zamestnancami. Do portfólia značiek spoločnosti patrí Pilsner Urquell, Šariš, Velkopopovický Kozel, Radegast, Gambrinus, Topvar, Smädný Mních, Excelent, nealkoholické pivo Birell a cider Frisco. Spoločnosť patrí pod jednotku Asahi Europe & International Group, pod ktorú spadá 19 pivovarov v 8 európskych krajinách, a ktorá patrí pod japonskú spoločnosťou Asahi.

zdroj: TASR/František Iván

Eko pivo

Vďaka Plzeňskému Prazdroju a inovatívnym Slovákom si milovníci piva môžu užiť čapované aj s pocitom, že neublížili planéte. Práve na Slovensku uzrel pred 10 rokmi svetlo sveta mobilný tank. Tankové pivo je obľubované a slovenský koncept prepravy sa rozšíril aj do viacerých európskych metropol. Práve prevoz piva mobilným tankom je omnoho šetrnejší k prírode a nezanecháva až takú veľkú uhlíkovú stopu. 

Mobilný tank sa teší veľkej popularite, aktuálne Plzeňský Prazdroj Slovensko rozváža tankové pivo do vyše 220 prevádzok, no a až 82 % objemu tankového piva sa rozváža práve mobilnými tankami. „Keď sme sa v roku 2011 púšťali do vývoja prvého mobilného tanku, ani sme si nepomysleli, že o 10 rokov sa bude takto prepravovať pivo po celej Európe. Zhotoviť prvý prototyp trvalo tímu štyroch ľudí asi pol roka, dnes to zvládneme zhruba za dva týždne. Z našej dielne doteraz vyšlo asi 600 mobilných tankov,“ vraví majiteľ spoločnosti Nana Štefan Vaško.

O mobilné tanky však nie je záujem iba na Slovensku, zažívajú boom po celej európe a využívajú sa najmä pri doprave na dlhšie vzdialenosti. Spôsob dopravy si pochvaľujú aj v Taliansku, Nemecku, Švédsku, Rakúsku, Írku či Veľkej Británii. Navyše, tanky sú vybavené aj GPS lokátorom, nie je teda možné aby sa pivo pri exporte „stratilo“.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá