Spoločnosť Ambrosia využíva krv mladých ľudí na omladenie druhých

  • Technologický miliardári zo Silicon Valley majú najnovšie záujem o krvné transfúzie, vďaka ktorým omladnú.
krvcover
  • Technologický miliardári zo Silicon Valley majú najnovšie záujem o krvné transfúzie, vďaka ktorým omladnú.

Zakladateľ spoločnosti PayPal, miliardár Peter Thiel verí, že transfúzia krvi od mladých ľudí môže zmeniť jeho proces starnutia a umožní mu predĺžiť dĺžku života. Vyjadril sa, že prax známa aj ako parabióza – prepojenie krvného obehu dvoch jedincov toho istého druhu, tak aby sa ich krv navzájom miešala, je moderná veda, ktorá sa najviac priblížila k vytvoreniu všelieku proti starnutiu.

FILE - In this Oct. 20, 2000 file photo, PayPal Chief Executive Officer Peter Thiel, left, and founder Elon Musk, right, pose with the PayPal logo at corporate headquarters in Palo Alto, Calif. Thiel who who co-founded PayPal and gave Facebook its first big investment now wants Silicon Valley to buy into a bigger idea: the future. Thiel is backing groups that see a future when computers will communicate directly with the human brain. Seafaring pioneers will found new floating nations in the middle of the ocean. Science will conquer aging, and death will become a curable disease. (AP Photo/Paul Sakuma, File)

zdroj fotografie:fortune.com

Investičný finančník Thiel, je známy aj tým, že pôsobil ako delegát pre Donalda Trumpa a taktiež vystúpil aj na Republikánskom národnom zhromaždení v roku 2016. Hovorí sa o ňom, že je priam posadnutý vzdorovaním smrti a predlžovaním dĺžky života. V minulosti poskytol finančné prostriedky pre spúšťacie programy, ktoré experimentujú so spôsobmi, ktoré majú zabrániť nevyhnuteľnému ochabovaniu teľa a tiež smrti.

 „Skúmam rôzne veci o parabióze, vedci vstrekovali mladú krv do starších myší a zistili, že to má masívny omladzujúci účinok. Myslím si, že existuje veľa ďalších vecí, ktoré boli nedostatočne preskúmané.“

krv4

zdroj fotografie:vidible.tv

V posledných rokoch niektoré spoločnosti pokročili v pokusoch s parabiózou na ľuďoch. Americké štúdie však v tomto obore stále zaostávajú za krajinami ako je Čína alebo Kórea. Kalifornská spoločnosť s názvom Ambrosia uskutočňuje pokusy na ľuďoch, kedy zdraví ľudia vo veku 35 rokov alebo aj starší dostávajú transfúzie krvnej plazmy od ľudí mladších ako 25 rokov.

Účasníkom platia 8-tisíc dolárov(7551 eur)  za účasť v tomto programe a ich zdravotný stav je podrobne monitorovaný po dobu dvoch rokov, kedy príjmajú transfúzie. Účasníci musia žiť v areáli, alebo musia mať prostriedky na cestu do Monterey v Kalifornii. Jesse Kamazin, zakladateľ spoločnosti Ambrosia, sa vyjadril, že účastníci zažívajú zmeny v systéme starnutia, a to vo všetkých ústrojových orgánoch. Taktiež to vyzerá, že výsledky sú dlhotrvajúce, ak nie aj trvalé.

 

krv5

zdroj fotografie:life2day.gr

Jason Camm je vedúci lekár v spoločnosti Thiel Capital, ktorý oslovil Karmazina s tým, že spoločnosť má záujem o jeho štúdie. Camm je teraz uvedený na jeho stránke Linkedl, ako osobný zdravotný riaditeľ Petra Thiela, a taktiež mnohých ďalších prominentných lídrov v podnikaní a investorov zo Silicon Valley.

Thiel sa prednedávnom vyjadril, že naša kultúra je príliš predpojatá proti všetkým takýmto veciam, ktoré by mali predĺžiť život. Keď sa Thiela opýtali, či vidí parabiózu ako obchodnú príležitosť alebo skôr ako osobné lekárske rozhodnutie, Thiel sa priklonil k druhej možnosti. Tieto praktiky však nie sú nutne patentované, čo ohrozuje ich potenciálnu možnosť zarábania peňazí.

zdroj:sciencealert.com zdroj titulnej fotografie:karinabrousseau.com/

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá