Bratislavský zimný štadión bude na majstrovstvá pripravený

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave bude na májové majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji pripravený a všetky práce sa do spustenia šampionátu stihnú dokončiť. Pre TASR to uviedol Peter Vojtko, riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta, ktorá je prevádzkovateľom štadióna.

„Myslím si, že je to vo veľmi dobrom stave. Všetky plánované práce sú buď už ukončené, alebo niektoré ešte plynule bežia,“ spresnil riaditeľ. Momentálne na štadióne prebieha výmena osvetlenia hlavnej ľadovej plochy, opravujú sa gumené podlahy, vymieňajú sa mantinely, či sa realizujú bežné údržbové práce, ako je maľovanie interiérov.

Celková investícia do štadióna pre majstrovstvá dosiahne viac ako 2 milióny eur. Okrem hlavného mesta prispel na investície sumou 500.000 eur aj SZĽH. Tieto peniaze dostal od štátu na organizáciu šampionátu. Zväz okrem toho zaplatí mestu Bratislava za prenájom štadióna pre majstrovstvá 516.046 eur bez DPH a uhradí aj náklady na prevádzku arény, ktoré majú byť v sume okolo 300.000 eur.
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji budú Bratislava a Košice hostiť od 10. do 26. mája.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech