Súťaž startupov v súťaži Tech Inno Day vyhrali projekty pre hendikepovaných

V súťaži startupov Tech Inno Day vyhrali projekty pre hendikepovaných. V dvoch kategóriách, študenti a startupisti, súťažili nadšenci inovácií a nových technológií z celého Slovenska. Píše o tom TASR.

Na 6. ročníku súťaže, ktorého finále bolo v stredu (10. 4.) v Bratislave, mali prezentujúce tímy možnosť predstaviť svoj projekt, získať nové kontakty, partnerov či investorov. TASR o tom informovala Miroslava Krasňanová z Univerzitného technologického inkubátora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave.

Súťažné tímy hodnotila odborná porota. „Pod jednou strechou sa zišlo 11 projektov z rôznych oblastí. Víťazné tímy boli celkom dva, z každej kategórie jeden. Zo študentských tímov vyhral projekt Caneless. Študenti prišli s nápadom, ako pomôcť nevidiacim ľuďom. Vymysleli aplikáciu Caneless, ktorá vďaka špeciálnym okuliarom naviguje hendikepovaných ľudí v priestore prostredníctvom zvuku,“ uviedla Krasňanová.

Z firemných tímov zvíťazil startup HandCubeKeys. So svojou špeciálnou drevenou klávesnicou sa snaží pomáhať ľuďom s telesným, mentálnym a zrakovým postihnutím. Klávesnica je bezkontaktná, polohovateľná a každú jednu kocku je ľahko možné zmeniť na iný znak, obrázok alebo aplikačnú klávesu.

STU v Bratislave podporuje mladé talenty nielen prostredníctvom tejto súťaže, ale aj vďaka Univerzitnému technologickému inkubátoru STU InQb, ktorý už 14. rok vytvára podmienky na vznik úspešných firiem a pomáha startupom rásť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech