Stabilizácia obrazu ako nikdy predtým: Už žiadne tragické hudobné klipy!

  • Zrejme nič nedokáže pokaziť video viac ako roztrasené ruky.
image_1445863913.jpeg
  • Zrejme nič nedokáže pokaziť video viac ako roztrasené ruky.

 

A teraz nehovorím o roztrasených akčných scénach ako v Bourne Identity, ale naozajstné trasenie so zrkadlovkou alebo telefónom v ruke. Môžeš sa snažiť, ako chceš, jednoducho to neskryješ. A možno sa ti fakt darí a na prvý pohľad nie je ani trasenie poznať. Potom si ale porovnáš svoje video s profíkom a cítiš ten rozdiel. Ako príklad by som dal tento slovenský hudobný skvost. Jednoducho to tam cítiš.

 

 

Aj preto môžu byť teraz všetci tvorcovia – amatéri nadšení z aplikácie Hyperlapse na Instagrame, ktorý robí so stabilizáciou obrazu takú dokonalú robotu, ako nič iné. Teraz sa firma rozhodla posunúť o level ďalej a ponúka hardvérovú stabilizáciu pre väčšinu druhov kamier.  Čo robí riešenie firmy SteadXP výnimočným v porovnaní s konkurenciou je ako narozdiel od „špičkových“ softvérov zabudovaných v programoch ako Final Cut Pro či Adobe Premiere pracuje.

 

 

Všetky tieto softvéry dostanu do seba video a následne ho analyzujú. Rozdelia video na tisíce obrázkov a zisťujú, ktorá časť by sa dala stabilizovať. SteadXP nahráva a zaznamenáva dáta v reálnom čase. Aby som bol konkrétny a nenaťahoval ťa, SteadXP je vlastne malá krabička, v ktorej je zabudovaný akcelerometer a gyroskop. Keď potom spojíš nahrané zábery s počítačom, softvér už bude na základe informácií z krabičky vedieť, čo s videom urobiť. 

SteadXP existuje v dvoch verziach – jedna je určená pre GoPro kamery, druhá pre zrkadlovky a kamery s podobnými možnosťami. Samozrejme, stále treba dodať, že ide len o Kickstarter projekt. A hoci už firma vyzbierala pol milióna eur, stále to ešte nie je zárukou úspechu. V každom prípade, ak to vyjde, môže SteadXP poriadne zamiešať trhom a eliminovať všetky tie hrozné klipy.

 

Zdroj: kickstarter.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech