Starbucks začne rozdávať nepredané potraviny ľuďom, ktorí hladujú

  • "Starbucks sa zaviazal rozdať 100% svojích nepredaných potravín ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú" - takýto oznam bol začiatkom tohto týždňa skoro vo všetkých tlačových správach v Amerike.
starbucks-announces-new-menu-items-subscription-service
  • "Starbucks sa zaviazal rozdať 100% svojích nepredaných potravín ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú" - takýto oznam bol začiatkom tohto týždňa skoro vo všetkých tlačových správach v Amerike.

Taktiež v nich bolo uvedené aj novovzniknuté partnerstvo medzi Feeding America – neziskovou organizáciou a medzi Starbucksom. Tento postup umožňuje darovať všetky potraviny, ktoré by v najbližších dňoch podľahli skaze, ďalej. Všetko jedlo bude pripravené priamo na konzumáciu a bude uložené v špeciálnych potravinových bankách po celej krajine.

Podľa amerických výskumov totiž trpí jeden zo siedmich ľudí hladom a až 70 miliárd libier (v potravinách) je zbytočne vyhodených každý rok. Starbucks preto iniciatívne dúfa, že pomôže zmeniť tieto čísla a aspoň o trochu ich znížiť.

1 startitupA

Organizácia, ktorá so Starbucksom spolupracuje je nastavená tak, aby každý deň vyzdvihla potraviny zo všetkých pobočiek v celej Amerike a následne na to ich v chladených dodávkach dodala do potravinových bánk. Celý proces, od obchodu – až k ľuďom v núdzi, bude trvať možno aj menej ako 24 hodín.

Tento nápad sa zrealizoval až teraz, napriek tomu že myšlienka tu bola už niekoľko rokov. Je to najmä kvôli prísnym pravidlám, ktoré hovoria napríklad aj o presnej teplote pri prevážaní potravín. Je to ochrana pred tým, aby sa produkty pokazili a aby boli dodané v poriadku.

 Dúfame, že takto zmeníme mnohé životy a pomôžeme mnohým ľuďom. Taktiež by bolo úžasné, keby začali podobne fungovať aj ostatné kaviarne a reštaurácie.

Vyjadril sa hovorca Starbucksu pre Ameriku.

Je hrozné, koľko potravín sa denne vyhodí a koľko ľudí by vďaka nim mohlo prežiť. Mali by sme si preto od Starbucksu brať príklad a začať s tým niečo robiť.

2 startupA

3 startupA

Zdroj: mymodernmet.com, zdroj fotografií: mymodernmet.com, zdroj titulnej fotografie: skim.gs

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech