Startitup otestoval vynovený HOPIN, s ktorým sa odvezieš v limuzíne ako Kiska

  • Všetci vieme, že doprava v Bratislave má ďaleko od rozprávky
  • S vynovenou appkou od HOPINu ju máš však úplne pod palcom
  • Vyskúšali sme, ako sa vozí limuzínou či v snežnej kalamite
hopinkol
pexels.com, HOPIN, Mercedes-Benz
  • Všetci vieme, že doprava v Bratislave má ďaleko od rozprávky
  • S vynovenou appkou od HOPINu ju máš však úplne pod palcom
  • Vyskúšali sme, ako sa vozí limuzínou či v snežnej kalamite

Pamätáš si ešte na bratislavskú snehovú kalamitu spred týždňa? Poskytla nám ideálnu príležitosť otestovať pre teba jednu zo slovenských taxislužieb: 

Bola streda, taký bezkonfliktný deň v týždni, keď sa už pomaly zvíkendieva. Pozerám však z okna do rannej reality a zisťujem, že Bratislava opäť raz bojuje s centimetrom snehu a čo si budeme hovoriť, opäť raz prehráva na plnej čiare. Po pošmyknutí na dokonale posypanom chodníku a minútach státia na zastávke, keď mhdčka nechodí a ja už sa lúčim so svojimi prstami, ešte v poslednej chvíli vyťahujem mobil. Zapínam HOPIN, ktorý oproti konkurenčným taxislužbám uznávam za to, že je rýdzo slovenský.

Všímam si, že od posledného použitia sa appka mierne zmenila, má iný dizajn, no to nie je všetko. Vidím nové funkcie, všetko je používateľsky príjemnejšie. Zadávanie polohy a trasy je rýchlejšie, po novom ti appka prehľadne oznámi odhadovaný čas príchodu šoféra aj príjazdu do cieľového bodu. Je tu nový profil LIMO pre situácie, keď sa potrebuješ cítiť na úrovni, aj profil MHD, ktorý ma práve informoval, že autobus na dva prestupy dnes naozaj nebude dobrá voľba.

Pribudli tiež rozšírené možnosti jazdy. Chceš cestovať so svojím milovaným psom, ktorý, žiaľ, púšťa nejaký ten chlp, máš nadrozmernú batožinu, lebo ideš na letisko, alebo len deň blbec a nechceš, aby ťa šofér vyrušoval trápnymi otázkami o tom, čo si mal na raňajky, aký je tvoj mesačný príjem a či máš frajera? Stačí nastaviť filter a dosiahneš niečo ako ideálnu jazdu podľa tvojich predstáv.

Ja pre tentokrát volím jedinú výzvu, a to dostať sa do práce skôr ako ľudia na zastávkach. Klikám a šofér je na ceste. Appka ma informuje o príchode do 10 minút, no v tomto počasí a po predošlých skúsenostiach mu dávam 20. Omyl, čas je dodržaný a šofér ma hneď víta vtipnou poznámkou, či som si nezabudla bežky alebo sánky. Mala som zvoliť tichý filter. Napriek ceste pokrytej vrstvou snehovej kaše nasleduje plynulá jazda, ktorú naruší len porucha odhŕňacieho auta na moste. Cestári fakt nemajú svoj deň.

Som v cieli, a to z Petržalky do Nového mesta za 25 minút v snehových podmienkach. Po tom, ako si spravím ranné espresso a raňajky, prichádzajú kolegovia a informujú ma o ich katastrofálnej ceste autom či mhd. No vieš čo? Tá moja bola aj v kalamite naozaj komfortná. Slušný šofér, žiaden špekulant, čisté a pohodlné auto, naloženie a vyloženie pred dverami, takže žiadne fŕkance od snehu a jednoduchá platba kartou. Dokonca bolo na mne, ktorú trasu zvolíme. Nemusela som sa tak báť, že ma „povozí“ dlhšie a drahšie, ako by sa patrilo.

Vynovený HOPIN ma po skúsenostiach so spomalenými konkurenčnými taxislužbami a drzými šoférmi pozitívne prekvapil a po tomto teste sa rozhodujem skúsiť ešte niečo ďalšie a poskytnúť ti tak kompletnú recenziu. Profil LIMO na mňa kričal od prvej chvíle a nedalo mi nevyskúšať si prémiovejšiu jazdu pri príležitosti návštevy divadla. Keď sa totiž nahodíš alebo ideš na dôležité biznis stretnutie, chceš, aby bol aj tvoj príchod na úrovni. Golf je síce fajn auto, no prečo zostávať pri zemi? Takže klikám a bez zaváhania vyberám E-class.

Už o 5 minút predomnou stojí nablýskaná limuzína s upraveným taxikárom, ktorý by pri troche tréningu a s uniformou mohol robiť aj osobného šoféra. Sedím si v koži a vychutnávam si jazdu ako na obláčiku a bez zbytočných slov. Keby sa k ceste podávalo šampanské, cítila by som sa ako Julia Roberts vo filme Pretty Woman. Ak by som pekne poprosila, šofér by mi bez váhania podržal dvere.

Tŕpnem, koľko si takýto luxus cez polovicu mesta vypýta, no appka ma informuje, že len skromných 8 eur, čo je pri voľbe LIMO minimálne jazdné. V prípade viacerých cestujúcich je to úplna bomba, takže ďakujem, aj nabudúce. Spokojná vystupujem a HOPIN appku pridávam medzi obľúbené, pretože s ňou zvládam aj dopravu v Bratislave s úsmevom na tvári.

Tento článok vznikol v spolupráci s Hopinom

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech