Študent VŠVU dosiahol obrovský úspech: V súťaži Toyoty ohromil porotu aj verejnosť!

  • Spomedzi troch študentov VŠVU, ktorí sa zapojili do súťaže Toyota Logistic Design Competition 2016, sa jednému podarilo dostať sa medzi víťazov.
Screen Shot 2016-02-25 at 11.23.39
  • Spomedzi troch študentov VŠVU, ktorí sa zapojili do súťaže Toyota Logistic Design Competition 2016, sa jednému podarilo dostať sa medzi víťazov.

Študenti mali v súťaži za úlohu prísť s inovatívnym a pochopiteľne efektívnym dizajnom vysokozdvižného vozíka, ktorý by výrazne zjednodušil logistiku v skladoch. Zaujímavosťou je, že medzi šestnástimi návrhmi sa našli dva drony, pričom oba patria do portfólia študentov zo Slovenska!

Spomedzi šestnástich návrhov vybrala porota tri víťazné. Celkovým víťazom sa stal Fabian Breës z univerzity v Antverpách so svojim návrhom FLOCK. V jeho návrhu dokázali jednotlivé vozíky spolu kooperovať a pracovať tak maximálne efektívne. Druhé miesto obsadil Josef Černý, Čech, ktorý študuje na VŠVU v Bratislave. Josef vytvoril drona, ktorý na prvý pohľad určite ako dron nevyzerá. Jeho hlavnou výhodou je gravitačný balanc, vďaka čomu sa ušetrí obrovské množstvo energie. Aby toho nebolo málo, Josef vyhral doplnkovú súťaž People’s Award, teda zvíťazil v hlasovaní verejnosti. 

Screen Shot 2016-02-25 at 11.23.55

foto: design.toyota-forklifts.eu

Josef za druhé miesto získal platenú 6-mesačnú stáž v Toyota Material Handling Europe Design Centre a prilepšil si o 3000 eur. Víťazstvo v hlasovaní ľudí mu vynieslo ďalších 1500 eur k dobru.

zdroj: design.toyota-forklifts.eu, titulná foto: design.toyota-forklifts.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech