Študenti využívajú smart zariadenia pre špiónov, aby podvádzali na skúškach

  • Študentská vynaliezavosť nemá konca kraja a moderná technológia im len napomáha.  
157867435
  • Študentská vynaliezavosť nemá konca kraja a moderná technológia im len napomáha.  

Ak sa jedná o prejdenie semestra, študenti sú ochotní spraviť čokoľvek a často to končí podvádzaním. No študenti Thajskej lekárskej univerzity sa rozhodli podvádzanie posunúť na nový level.

Očividne klasickým ťahákov na papierikoch v rukávoch, či pod sukňou pomaly odzváňa. Nové technológie nám síce napomáhajú v bežnom živote, no tam, kde sú plusy musia byť samozrejme aj mínusy. Na Thajskej univerzite sa študenti rozhodli na podvádzanie využiť okuliare s malou kamerou, aby si nasnímali otázky testu, rozoslali ich svojim spolužiakom, ktorí neboli na teste a pomocou smart hodiniek čakali na odpoveď. Možno by im to aj vyšlo, keby im na to neprišli. Nanešťastie pre ostatných študentov, ktorí sa tešili, že sa ľahko dostali k testom sa celá skúška zrušila a nanovo sa prerobili otázky. Po odhalení, tejto „špiónskej“ technológie ju rektor univerzity zverejnil na Facebookovej stránke.

13118947_1012865908803244_1430364477162046204_n 13179189_1012865958803239_461374850796872148_n

foto: facebook.com

Samozrejme, podobné prípady sa dajú očakávať častejšie, keďže takáto technológia sa postupne stáva cenovo dostupnejšou a preto je jasné, že študenti siahnu aj po tejto alternatíve, aby prešli skúškou. A že takýchto technológií je na aktuálnom trhu dosť, sa môžeš presvedčiť aj v nasledujúcich videách.

 

Okuliare a slúchadlo

Tieto okuliare sa spárujú s tvojim smartfónom a zo slúchadlom. Už si len stačí nájsť šikovného parťáka a je to. Pomocou okuliarov nasnímaš test, ktorý kamarát pozrie a pomocou slúchadla ti nadiktuje správne odpovede. Dostupné sú napríklad na Ebayi.

 

Cheating Watch

Aby toho nebolo dosť, vyrobili sa aj Cheating Watch, ktoré ti uložia PDF, Word a ostatné súbory. Dokonca majú aj tlačidlo, pomocou ktorého sa tvoje smart hodinky stanú na prvý pohľad bežnými hodinkami.

 

Neviditeľné hodinky

Ďalšou špecialitou sú  neviditeľné hodinky. Aj keď sú zapnuté, na displeji sa nič nezobrazuje. No vďaka špeciálnym okuliarom, ktoré k nim dostaneš, si z nich ľahko prečítaš potrebné informácie.

Či už sa študenti Thajskej lekárskej univerzity inšpirovali slávnym špiónom, alebo len chceli prejsť možno ťažšou skúškou, treba uznať ich vynaliezavosť v spojení s modernou technológiou. Bodaj by však viac síl venovali štúdiu a nie vymýšľaniu spôsobov, ako si uľahčiť prejdenie skúškou.

Zdroj: sciencealert.com, zdroj titulnej foto: udla.edu.ec

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech