Svet má po včerajšku nové hviezdy

  • Svet má po včerajšku nové hviezdy. Sú nimi Slováci Štefan Klein, Juraj Vaculík a ich skvelý tím.
image_1414650259.png
  • Svet má po včerajšku nové hviezdy. Sú nimi Slováci Štefan Klein, Juraj Vaculík a ich skvelý tím.

 

„Veríme, že sa osobná doprava navždy zmení,“ povedal spoluzakladateľ AeroMobile Juraj Vaculík. AeroMobile 3.0 je výsledkom enormne dlhej 25 ročnej práce, za ktorej technickou časťou stojí  technický riaditeľ AeroMobile Štefan Klein.

Lietajúcemu automobilu stačí k vzlietnutiu probližne 200 metrov jazdy a na pristátie si potom vystačí s päťdesiatimi. Stroj dosahuje maximálnu rýchlosťou 200 km/h a na jeden raz uletí až 875 kilometrov.

„Lietanie teraz môže byť skutočne slobodným,“ hovorí Klein. kleinovou víziou je aj odstrániť otravné čakania na letiskách. S čím maximálne súhlasíme. :)

„Náš najväčší trh budú tie krajiny, kde nemajú dostatočne vyvinutú dopravnú infraštruktúru. To znamená rýchlo rastúce krajiny ako Čína, Afrika či Blízky východ, “ dodáva Juraj.

„Veríme, že osobná doprava sa navždy zmení. Je na čase ju urobiť osobnejšou a emocionálnejšou“. „Pôvodne sme chceli projekt prezentovať len ľuďom z priemyslu, prípadne investorom, ale reakcia médií i ďalších ľudí bola tak obrovská, že sme sa rozhodli ukázať funkčný prototyp verzie 3.0 širokej verejnosti,“

„Posledných 10 mesiacov na projekte robilo 12 ľudí na plný úväzok,“ povedal Juraj.

Stroj váži asi 450 kilogramov, aj s cestujúcimi a menším nákladom sa tak zmestí do limitu 650 kilogramov pre malé športové lietadlá (LSA). Rozpätie vysunutých krídel je potom 8,2 metra.  S AeroMobile je možné natankovať aj na bežnej pumpe, čo pokladáme za skutočnú revolúciu a prispeje k ešte väčšej slobode.

Slovenské lietajúce auto pri vzletovej jazde dosahuje rýchlosť 130 km/h a poháňa ho motor Rotax 912.

Dnes už projektu podľa dostupných informácií verí aj slovenská vláda a úrady, čo sa nám nechce veriť :). AeroMobile má povolenie na slovensku experimentovať s lietaním.

Na záver nám už ostáva len dodať : We are so proud!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech