Tak takto vyzerajú najpopulárnejšie weby súčasnosti na iPhone prvej generácie

  • 9. januára to bolo 9 rokov od ohlásenia iPhone-u Steveom Jobsom na Macworld Expo. Today, Apple is going to reinvent the phone - Steve Jobs.
iphone
  • 9. januára to bolo 9 rokov od ohlásenia iPhone-u Steveom Jobsom na Macworld Expo. Today, Apple is going to reinvent the phone - Steve Jobs.

Určite by vás zaujímalo, čo by sa s jeho prvou verziu dalo robiť v súčasnosti. Ako by to asi vyzeralo? Ako by zvládol tie dnešne najpopulárnejšie weby?

Rýchla poznámka: Tento konkrétny 1st gen. iPhone v sebe má najnovšiu verziu iOS dostupnú pre toto zariadenie, čo je iOS 3.1.3. a prístup na domácu WiFi.

 ……

 

Tak sa pozrime na medium.com

i1

Ono to vlastne nie je až tak zlé. Okrem niekoľkých chýbajúcich elementov ako ikona hľadania v pravej hornej časti a loga Medium v tej ľavej, stránka je inak plne funkčná. Trvalo to však 32,97 sek. na prvé načítanie, no ani zďaleka tak dlho, ako niektoré z ďalších stránok.

Nasleduje The Verge

i2

Táto je o poznanie horšia. Web vyzerá ako jeden celý bordel. Elementy sa prekrývajú, nanič formátovanie a najhoršie zo všetkého je, že to zabralo 3 minúty a 36 sekúnd, aby natiahol homepage.

 

Potom je tu The New York Times

i3

Táto stránka je zaujímavá aj z toho dôvodu, pretože to bola jedna z pôvodných stránok, ktoré Steve Jobs prezentoval na pódiu, keď ukazoval demo Safari. Nie je tam až taký rozdiel. Je to jedna z najpoužiteľnejších stránok z uvedených. Najskôr je to kvôli tomu, že NYT stále používa verziu optimalizovanú pre mobily a nie responzívnu verziu so všetkými funkciami. V tomto prípade to trvalo 56,4 sek. Nič svetoborné, no na iPhone prvej generácie celkom výkon.

i4

Aby sme boli presnejší, Steve Jobs ukazoval desktopovú verziu stránky a tak sme skúsili aj tú. Zabralo to dobré 2 minúty a nejaké drobné, no vyzerá to dobre.

Starý dobrý Facebook

i5

Facebook tak isto ponúka mobilnú verziu stránky, ktorá je super rýchla. Na 1st. gen. iPhone to nabehlo  za 5,9 sekundy. Nie len, že sa táto stránka načítala zo všetkých najrýchlejšie, bola aj najlepšie fungujúca. Stránka vyzerá a správa sa presne tak, ako by ste to od originálneho iPhonu čakali. Môžeme sa len domnievať, že to má niečo spoločné s inžinierskym tímom Facebooku, ktorý sa zameriava na rýchlosť a veľkosť stránky pre používateľov z rozvojových krajín, kde sú častejšie obmedzenia v hardvéroch a prenose signálu.

sketcher_vspolupraci

Zdroj: sketcher.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech