TappyTaps spustil požičovňu pre vývojárov

  • Štúdio TappyTaps, ktoré vyvíja populárne aplikácie pre sledovanie detí alebo maznáčikov (Opatrovateľka 3G, Psia opatrovateľka alebo Baby Monitor & Alarm) chce osloviť šikovných programátorov. Viac k tomu vám povie Jindřich Šaršon, šéf Tappy Taps.
image_1406801407.png
  • Štúdio TappyTaps, ktoré vyvíja populárne aplikácie pre sledovanie detí alebo maznáčikov (Opatrovateľka 3G, Psia opatrovateľka alebo Baby Monitor & Alarm) chce osloviť šikovných programátorov. Viac k tomu vám povie Jindřich Šaršon, šéf Tappy Taps.

V TappyTaps vyvíjame aplikácie už piaty rok a za tú dobu sa nám podarilo nazhromaždiť celkom dosť zaujímavých zariadení. V podstate sa snažíme kúpiť každý zmysluplný gadget, preskúmať ho a vymyslieť, či by sa nedal integrovať s nejakou našou aplikáciou. Niektoré gadgety máme len tak pre zábavu :-), napríklad bluetooth motorovú lastovičku.

Keď sme začínali, nebolo úplne jednoduché vlastniť všetky modely, hoci len iOS zariadenia (to bolo v čase, keď sme vyvíjali len pre iOS). Proste to liezlo do peňazí. Dnes je to ešte zložitejšie – pre vývoj kvalitných aplikácií na Android je potrebné mať pre testovanie najlepšie viac ako desiatku Androidov, pre iOS malý aj veľký iPad alebo iPhone s 3.5 a 4 palcovým displejom.

A to nehovorím o rôznych gadgetov, u ktorých možno očakávať, že spôsobia ďalšiu revolúciu (napr. hodinky – Pebble, Android Wear alebo Samsung Gear, či očakávané iWatch?).

Väčšinu zariadení nepotrebujeme každý deň. Pritom mnohým nádejným vývojárom by sa mohli hodiť – či už pre inšpiráciu, alebo overenie nápadu „či by to pre moju aplikáciu išlo“. Kým nebudete aspoň chvíľu nosiť smart hodinky, tak nevymyslíte, k čomu sa môžu užívateľom hodiť. Rovnako tak neodladíte správne GUI na malý iPad, ak vlastníte len ten veľký. Alebo nezistíte, že grafika pekne vyzerajúca na retina displeji je na tom obyčajnom pekne hnusná. Bez Google Cardboard budete ťažko prototypovať aplikáciu pre virtuálnu realitu.

Aby sme pomohli českej vývojárskej komunite, spúšťame zadarmo požičovňu väčšiny zariadení, ktoré vlastníme.

Podmienky sú jednoduché:

  • väčšinu zariadení požičiavame na 14 dní (až na výnimky, s ktorými môžeš pracovať u nás v kancelárii vo vyhradenej miestnosti)
  • zariadenie si musíš vyzdvihnúť u nás v kancelárii v Hořicích. Nie je to síce v Prahe, ale zas ti uvaríme dobrú kávu / čaj a ochutnáš pravú domácu Hořickú trubičku :-)
  • zariadenie požičiavame výhradne vývojárom – ak si chceš len niečo vyskúšať a nie si vývojár, môžeš tiež, ale nepožičiam ti to domov.
  • ku každému zariadeniu ti odovzdáme know-how, tzn. napr. poradíme, ako funguje SDK, ako sa integruje s jednotlivými platformami atď.
  • už som sa zmienil, že požičanie je zadarmo? :-)

Na stránke požičovne sa môžeš pozrieť, čo máme k dispozícii a či je to aktuálne voľné. Ak máš o niečo záujem, klikni na výpožičať tlačidlo a dohodneme sa na odovzdaní.

Zdroj: tappytaps

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech