Táto malá kanadská oblasť potrebuje ľudí: Ak sa tam presťahuješ, dajú ti prácu aj pozemok

  • Pokiaľ ťa už nebaví rušné veľkomesto a radšej by si trávil svoj život v kráse prírody medzi milými ľuďmi, potom nemôžeš prehliadnuť túto ponuku!
kanada
  • Pokiaľ ťa už nebaví rušné veľkomesto a radšej by si trávil svoj život v kráse prírody medzi milými ľuďmi, potom nemôžeš prehliadnuť túto ponuku!

O čo ide?

Malebný kanadský ostrov Cape Breton sa nachádza vo východnej časti Nového Škótska. Centrom tohto raja je rodinná firma The Farmer’s Daughter Country Market – pekáreň s obchodom so zmiešaným tovarom. Majitelia by radi rozšírili svoj obchod a majú na to všetko potrebné, okrem ľudí.

20160927_vedelisteze_kanada_02foto: The Farmer’s Daughter Country Market, via facebook.com

Aj keď má tento krásny ostrov unikátnu prírodu, ekologicky čisté životné prostredie a širokú občiansku vybavenosť, jeho populácia neustále klesá. V súčasnosti tu žije okolo 150 000 ľudí, ale každým rokom sa toto číslo dramaticky znižuje.

20160927_vedelisteze_kanada_01foto: cbc.ca

Účinné riešenie nedostatku pracovníkov

Po tom, čo sa všetci kvalifikovaní ľudia minuli, obchod v mestečku Whycocomagh  musel prísť s iným riešením, ako si nájsť potrebných pracovníkov. Koncom augusta zavesil na svoju facebookovú stránku ponuku, ktorá sa neodmieta. Rodina v ňom ponúka akémukoľvek záujemcovi, ktorý splní ich požiadavky, prácu, ale hlavne rozľahlý pozemok, na ktorom si môže ihneď postaviť svoj vysnívaný domov! Napriek tomu, že platové ohodnotenie za vykonanú prácu nebude horibilné – predsa ide o obyčajnú malú dedinku – pozemok, ktorý človek dostane, bude mať rozlohu takmer 8100 metrov štvorcových. Pokiaľ pre obchod vydrží pracovať 5 rokov, pozemok naňho prevedú za cenu administratívnych poplatkov pri prepise majiteľa.

20160927_vedelisteze_kanada_03foto: goodhousekeeping.com

Veľké množstvo záujemcov

Keďže ide o naozaj výhodnú ponuku, obchod obdržal spolu 3500 žiadostí. Zatiaľ najal iba 3 nových pracovníkov a jednu rodinu, ale v najbližšej dobe by mal do svojho tímu pribrať ešte ďalšie 3 rodiny.  Preto by si nemal otáľať a čo najrýchlejšie sa chytiť šance a poslať svoj životopis aj s krátkym opisom seba samého. Keďže ide o prácu v zahraničí, nesmieš zabudnúť, že si najskôr musíš vybaviť víza a nezabudni ani na pracovné povolenie.

Brett a Kerry Walkins so svojimi deťmi. Prvá rodina, ktorá sa presťahovala do Whycocomagh kvôli práci v miestnom obchode.

foto: cbc.ca

20160927_vedelisteze_kanada_04foto: Alimark, edgewoodstudio.ca

vedelisteze

zdroj: vedelisteze.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech