Český startup Cera získal investíciu na zlepšenie britského zdravotníctva

  • Český zdravotnícko-technologický startup Cera spúšťa svoju opatrovateľskú platformu potom, čo sa mu podarilo dokončiť seed investičné kolo. Investori vrátane pražského venture capital fondu Credo Ventures doň vložili celkom 1,3 milióna libier (viac než 1,5 milióna eur). Cieľom je vyriešiť rastúcu potrebu rýchlej, spoľahlivej a transparentnej domácej zdravotnej starostlivosti vo Veľkej Británii a Ázii.
20140516_wyomingmedicalcenter_140454
  • Český zdravotnícko-technologický startup Cera spúšťa svoju opatrovateľskú platformu potom, čo sa mu podarilo dokončiť seed investičné kolo. Investori vrátane pražského venture capital fondu Credo Ventures doň vložili celkom 1,3 milióna libier (viac než 1,5 milióna eur). Cieľom je vyriešiť rastúcu potrebu rýchlej, spoľahlivej a transparentnej domácej zdravotnej starostlivosti vo Veľkej Británii a Ázii.

Tento zdravotnícko-technologický podnik je jedinou službou vo Veľkej Británii, ktorá garantuje, že ošetrovateľ, sestra alebo lekár bude k dispozícii doma u pacienta do 4 hodín. Používa pritom najmodernejšiu technológiu na spojenie ošetrovateľa s tou pravou osobou v správny čas a na správnom mieste. Pacient aj člen rodiny sa môže jednoducho prihlásiť online na stránkach Cera, kde si môže rýchle rezervovať pohotovostnú či dlhodobú starostlivosť, rovnako ako spravovať svoje existujúce rezervácie a prechádzať zdravotné záznamy. Táto online platforma, ktorá je ľahko dostupná vo všetkých inteligentných zariadeniach, tiež dovoľuje členom rodiny získavať aktuálne informácie o svojich blízkych a posielať správy ošetrovateľom za pohybu.

O čom je Cera:

  • Neefektívne odvetvie starostlivosti je obviňované z blokovania lôžok, ktoré ochromuje nemocnice, pričom sa na povrch dostávajú škandály týkajúce sa zanedbávania starostlivosti
  • Cera poskytuje platformu, ktorá na požiadanie garantuje rýchlu a spoľahlivú sociálnu starostlivosť alebo zdravotnú sestru až domov do 4 hodín
  • Starnúca populácia znamená, že len počet britských seniorov vyžadujúcich starostlivosť, sa do roku 2030 zdvojnásobí na 8 miliónov

12622083_804118613053565_5375463113253441119_oFoto: facebook.com/Cera

Jedným z investorov Cery je aj pražský venture capital fond Credo Ventures. „Cera je učebnicovým príkladom spoločností, ktoré sa my v Crede snažíme podporovať. Skúsený český CEO a technický tím sídliaci v Českej republike, ktorý spojil sily s poprednými britskými odborníkmi na zdravotníctvo a biznis v snahe o prerod obrovského odvetvia, ktoré funguje rovnako neefektívnym spôsobom už desaťročia,“ povedal partner v Credo Ventures Andrej KIska.

Spoluzakladateľmi spoločnosti sú 28-ročný lekár Mahiben Maruthappu, ktorý bol zaradený medzi 100 najvplyvnejších osobností v technologickom zdravotníctve na svete, a Marek Sacha, 29-ročný bývalý CEO startupu Rohlík.cz. Ich startup označujú odborníci z odvetvia za „významné zlepšenie poskytovania sociálnej starostlivosti pacientom“. Lord Nigel Crisp, bývalý CEO britskej NHS, pri diskusii o službách Cery tiež vyzdvihol dôležitosť role technológií pre posun vpred. „Internet je organizačným princípom našej doby a zdravotnícke organizácie to musia využiť, aby zlepšili svoje služby,“ povedal Crisp.

12509262_793192760812817_7299332232112131555_nFoto: facebook.com/Cera

Cera sa spojila so spoločnosťou Gideon, poskytujúcou smart home riešenie, ktoré má tiež partnerstvo s John Lewis a Microsoftom, čo znamená, že nepretržitý opatrovateľský servis Cera umožňuje príbuzným seniorov informovať sa o svojich milovaných, a to kedykoľvek. Technologicky prispôsobený domov, špeciálne navrhnutý pre seniorov, umožňuje zjednodušenie denných úkonov, čo klientom umožňuje jednoducho ovládať svetlá alebo zámky na dverách, vďaka čomu získavajú viac samostatnosti.

Spoločnosť tiež testuje technológiu umelej inteligencie, ktorá by jej mala pomôcť predpovedať vážnejšie zdravotné problémy u pacientov na základe spätnej väzby od ošetrovateľov. Tí by sledovali, či pacienti normálne jedia alebo nemajú teplotu, s cieľom predchádzať závažnejším chorobám. Predstavou je, aby mal pacientov praktický lekár prístup k týmto informáciám a mohol tak proaktívne predpísať akúkoľvek nevyhnutnú liečbu, čo by zredukovalo pohotovostné príjmy do nemocníc. S tým je spojený problém blokovania lôžok, ktorý stojí Veľkú Britániu približne 820 miliónov libier (viac než 952 miliónov eur) každý rok. Po naškálovaní sa predpokladá, že Cera môže daňovým poplatníkom ušetriť až 500 miliónov libier (viac než 580 miliónov eur) ročne. Cera poskytuje udržateľnú úľavu odvetvia, ktoré zúfalo potrebuje revíziu.

Zdroj článku: Credo Ventures, zdroj titulnej fotografie: wyomingmedicalcenter.org

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK