Tenderio – „Venujte sa biznisu, tendre vám získame!“

Michal Sorkovský / 23. septembra 2015 / Lifehacking

V prípade, že sa dnes chcete so svojou firmou zúčastniť medzinárodného verejného tendra, musíte počítať s tým, že tomu obetujete obrovské množstvo času, práce a energie. Tento problém sa rozhodli riešiť v startupe Tenderio, ktorý prichádza s platformou na ponuku automatizovanej služby s cieľom pomôcť firmám predávať svoje výrobky a služby zahraničným verejným inštitúciám.

 

Firma, ktorá sa dnes chce so svojimi produktmi zúčastniť medzinárodného verejného tendra, musí prejsť dlhou a kľukatou cestou. Ako prvé musí výzvu objaviť, nasledujú preklady a snaha všetko správne pochopiť, ďalej treba zistiť, či sa firma tendra vôbec môže zúčastniť a poprípade tiež nájsť vhodného partnera. No a keď už máte toto všetko za sebou, môžete sa pustiť do prípravy nekonečne dlhej ponuky plnej formalít. Čo ale majú robiť tí, ktorí si sami na celý tento proces netrúfajú?

 

 Tím Tenderio

Jediná možnosť je nechať si pomôcť. A práve preto sa okolo verejných tendrov vytvoril miliardový biznis pre rôznych konzultantov, softvér developerov, či právnikov, ktorí, samozrejme za veľké peniaze, ponúkajú pomocnú ruku a stavajú sa do role sprievodcu byrokratickou džungľou, ktorá sa okolo tendrov rozrástla. Čo ale robiť, ak nemáte práve chuť minúť polku rozpočtu len na to, aby ste sa nejakého tendra vôbec zúčastnili? Alternatívu ponúka slovenský projekt Tenderio, ktorý sa rozhodol spraviť takéto obchodné príležitosti pre podnikateľov prístupnejšími.

 

„Každý podnikateľ by chcel nové obchodné príležitosti, ale participácia na verejných tendroch je z 20% o stratégii ako je rozpočtovanie, či načasovanie a z 80% o byrokracii – identifikovaní tendra, pochopeniu podmienok a príprave vyhovujúcej a hlavne spôsobilej ponuky. Tenderio dokáže veľa z tohto automatizovať a klienti sa tak môžu venovať svojmu biznisu, nie študovaniu papierov,“ hovorí Róbert Miškuf, founder startupu Tenderio.

 

Jedným z hlavných dôvodov, prečo Tenderio vzniklo, bola chuť dať vo verejných tendroch šancu aj tým, ktorí sa ich kvôli veľkej kope administratívy nezúčastňovali. V Tenderiu totiž veria, že často krát o obchodné príležitosti takto prichádzajú práve tie najlepšie spoločnosti, avšak trpia aj verejné inštitúcie, ktoré nemôžu vyberať z toho najlepšieho, čo by mohol trh poskytnúť. „Nad tendrami som vo svojom živote presedel 12 000 hodín. Neprestal som premýšľať nad tým, ako tento proces urýchliť a zjednodušiť. Nakoniec sa nám podarilo vytvoriť platformu, ktorá skombinovala najlepší svetový vyhľadávač tendrov a celoeurópsku sieť konzultantov zameraných na ich prípravu,“ pokračuje Miškuf.

Tenderio sa síce na prvý pohľad zdá byť pomerne jednoduchou stránkou s vyhľadávačom tendrov, avšak sila projektu sa skrýva v službách, ktoré poskytuje. „Tenderio je koncipované tak, aby mal klient všetko pod jednou strechou. Ak sa chce povedzme slovenský výrobca dverí zúčastniť verejnej súťaže dánskeho ministerstva financií, stačí mu pár kliknutí a Tenderio sa postará o celý proces vďaka medzinárodnej sieti zapojených konzultačných spoločností,“ vysvetľuje Róbert Miškuf.

 

Priamy prístup k sieti konzultantov je aj dôvod, prečo je nateraz Tenderio otvorené len pre maximálne 300 klientov. Projekt chce takýmto spôsobom zaistiť každému priamy prístup ku všetkým službám: „Chceme ponúkať exkluzivitu, nie masovosť.“

 

Pridať komentár (0)